ZENDAYA’DAN 90’LAR SÜPER MODELLERİNE BİR GÖNDERME

Dijital olarak gerçekleşen 2020 Green Carpet Fashion Awards merasiminde ‘Vizyoner Ödülünü’ alan Zendaya, 90’ları anımsatan tarzı ile göz kamaştırdı. Dijital merasim için Gianni Versace’nin 1996 yılında tasarladığı ışıltılı kahverengi elbisesini tercih eden Zendaya, vintage tarzı ile 90’lı yıllar muhteşem modellerine atıfta bulundu.

Stilist Law Roach, “Tüm görünüm 90’ların üstün modellerinden ilham aldı. Zendaya da 1996 yılında doğdu bu yüzden o yıla ilişkin bir kıyafeti giymenin onun için eğlenceli olacağını düşündüm. Bu elbise onu o periyoda götürüyor, tahminen Zendaya o vakit bu yaşlarda olsaydı bir Versace modeli olabilirdi.” diyerek Zendaya’nın tarzını anlattı.

Birinci olarak Versace’nin Sonbahar- Kış 1996 podyumunda Anna Klevhag tarafından giyilen bu elbisenin mor versiyonunu Kate Moss ve Carla Bruni ve sarı versiyonunu Naomi Campbell giymişti. “Her vakit bir kıssa var: daha evvel kim giydi, kim tasarladı, onlar için manası neydi, nereden buldunuz? Modanın bu tarafı her vakit ilgimi çekti ve giydiğiniz şeyin her zama daha geniş bir öyküsü var.” diyen Roach, Zendaya’nın saç tarzında de Cindy Crawford’da ilham alan krepeler tercih ettiklerini belirtti.

Dingin ve bilinmeyen bir seneye karşın muvaffakiyetleri ile anılan Zendaya, kısa bir müddet evvel 2020 Emmy Ödüllerinde ‘Euphoria’ dizisi ile ‘Dram Serisinde En Düzgün Başrol Bayan Oyuncusu’ mükafatını alan en genç isim olmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.