Yüzde portakal kabuğu görünümü neden olur

Cildimizde var olan gözenek sorunları girintili küçük noktalar ve portakal kabuğu manzarasını oluşturuyor. Kişinin portakal kabuğu görünümlü cilde sahip olması geniş gözenekleri ve pürüzlü bir dokusu olan kalın, çukurlu bir cilt manasına geliyor. Uzmanlara nazaran portakal kabuğu görünümüne sahip bir yüz, güneşe fazla maruz kalmaktan oluşan dokusal cilt değişiklikleri nedeniyle oluşuyor. Portakal kabuğu imajına bedende selülit sorunu yüzünden görmekteyiz. 

Peeling

Pürüzlü bir cilt dokunuz varsa; peeling yapmak hem meyyit cilt hücrelerini yok etmeye yardımcı olur hem de büyük gözeneklerin görünümünü en aza indirmenizi sağlar.

Güneş kremi

Portakal kabuğunu imajını önlemek için en tesirli tavsiyelerden biri güneş kremi kullanmak olacaktır. Uzmanlar cilt problemlerinden korunmak için en az 30 SPF’li bir güneş kremi kullanmanızı öneriyor.

Glikolit asit

Cildinizi tekrar canlandırmak için cilt bakım rutininize glikolik asit de ekleyebilirsiniz. Glikolik asit, cildiniz sorunlarınızı çözmek için daha nazik bir yol olabilecek kimyasal bir eksfoliant örneğidir.

C vitamini meseleleri

C vitamini serumları; kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildinizin parlaklığını arttırmaya ve hatta cilt tonunu eşitleyip; donuklukla savaşmaya yardımcı olur. En başta bu cilt sıkıntısına neyin neden olduğunu daha uygun anlamanıza ve bu sorunu çözmenin en âlâ yolunu belirlemenize yardımcı olmak için kesinlikle bir uzmana görünmenizi tavsiye ederiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.