Yüz germe ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler

Yüz Germe Ameliyatı İle Daha Genç Görünmek Mümkün

Yüz germe estetiği ameliyatının her hastanın yüzünün mevcut durumuna ve elde edilmek istenilen sonuçlara özel, şahsileştirilmiş bir ameliyat olduğunu belirten Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Yüz germe estetiği yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan tesirlerin giderilmesi ve daha genç bir yüz görünümü elde edilmesi için yapılır. Farklı tekniklerle uygulanabilen yüz germe estetiği, yüzdeki çizgiler ve kırışıklıklar derinleşmeden yapıldığı takdirde daha tesirli sonuçlar alınabilir. Başka tüm estetik cerrahilerde olduğu üzere yüz germe ameliyatı için de hasta seçimi hayli değerlidir. Günümüzde medikal estetik uygulamaları ile ameliyatsız müdahaleler mümkün olsa da cilt yapısı uygun olmayan, cildindeki sarkmalar besbelli hale gelen, cildindeki çizgiler çok derinleşen bireyler için yüz germe estetiği tek tahlil olarak ön plana çıkabilmektedir.”

Yüz germe estetiği kesinlikle bu alanda kâfi tecrübeye ve uzmanlığa sahip estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Ameliyat planlanırken hastanın beklentilerinin gerçeğe uygunluğu titizlikle değerlendirilmelidir. Elde edilmek istenilen sonucun doğallığı da dikkate alınmalıdır.

Sağlıklı ve Süratli Bir Güzelleşme İçin Operasyon Sonrası Erken Periyoda Dikkat!

Yüz germe estetiği ameliyatından sonra morluk, şişlik ve ağrı hissedilmesi olağan bir durumdur. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz kelamlarını şu cümlelerle tamamladı: “Operasyona bağlı olarak gelişen morlukların ve şişliklerin uygunlaşması için 1 ila 4 hafta mühlete gereksinim vardır. Bu müddetler kişi özelinde değişebilir. Bu süreçte başın kalp düzeyinden yüksekte tutulması yararlı olabilir.  Birebir formda cilt altında kan birikiminin önlenmesi ve yüz derisinin sağlıklı bir halde yerine oturulması için birinci hafta daima olarak yüz maskesi takılmalıdır. İzleyen 2 hafta boyunca sırf akşamları yüz maskesi takılması kafidir. Bol ölçüde su tüketilmesi ve tuzlu besinlerin tüketilmemesi de dikkat edilmesi gereken noktalar ortasında yer alır. Yüz germe ameliyatı sonrası güzelleşme sürecinde sigara kullanılmaması son derece değerlidir. Sigara kullanımı hem yara güzelleşme suratını düşürür hem de enflamasyona neden olabilir. Hastaların operasyon sonrası süreçte ömür stillerine dikkat etmeleri son derece değerlidir.”

Yüz germe ameliyatı sırasında yapılan kesiler çoklukla saç içi üzere bölgelere görünmeyecek biçimde yerleştirilir. Kulak bölgesindeki kesilerden kaynaklanan kesilerin izleri ameliyatı izleyen birinci aylarda daha bariz olsa da vakit içinde belirginliğini kaybeder. Güzelleşme sürecini geciktirebileceğinden sigara kullanımına orta verilmesi tavsiye edilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.