Yüz felci geçiren Justin Bieber, sıhhat durumu hakkında bilgi verdi: Her gün daha güzele gidiyorum

Şarkılarıyla dünya çapında ün yapan 28 yaşındaki Justin Bieber, geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabından bir görüntü yayınlarak Ramsay Hunt Sendromu’na yakalandığını duyurdu. Yüz felci geçirdiği için konserlerini iptal eden müzikçi, son durumu hakkında bilgi verdi.

“HER GÜN DAHA UYGUNA GİDİYORUM”

Yaşadıklarını “korkunç fırtına” olarak tanımlayan 28 yaşındaki ünlü isim, Instagram hesabının öykü kısmından yaptığı paylaşımda eşi Hailey Bieber’e teşekkür ederek “Nasıl hissettiğimi biraz paylaşmak istedim. Her gün daha uyguna gidiyorum. Tüm bu rahatsızlıklara karşın beni tasarlayan ve beni tanıyan da teselli buldum. Kimsenin bilmesini istemediğim en karanlık taraflarımı biliyor ve beni daima sevgi dolu kollarına kabul ediyor. Bu bakış açısı, karşı karşıya olduğum bu vahim fırtınada bana huzur verdi. Biliyorum bu fırtına geçecek fakat bu ortada İsa yanımda” dedi.

RAMSAY HUNT SENDROMU NEDİR?

Ramsay Hunt sendromu (RHS) akut olarak gelişen fasial felç ve buna neden olan Varicella Zoster Virusuna (VZV) bağlı dış kulak kanalının, kulak derisinin veziküler lezyon birlikteliğidir. Bell felci üzere %50 spontan güzelleşme sıklığı olmasına karşın Ramsay Hunt sendromunun morbitesi daha yüksek, komplikasyonları daha tehlikelidir.

Ramsay Hunt sendromu ile kulaklarınızdan birinin yakınındaki yüz hududunu etkilediğinde ortaya çıkar. Ağrılı zona döküntülerine ek olarak, Ramsay Hunt sendromu etkilenen kulakta yüz felci ve işitme kaybına neden olabilir.

İlgili Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.