‘YOU’ DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Netflix, Ocak ayında ‘You’ dizisinin üçüncü döneminin olacağını duyurmuştu. 2019’un sonunda dizinin hayranları ikinci dönemi tamamlarken, büsbütün yeni ve ürkütücü bir öykü anlatılmıştı. Yayınlanan en son dönemde seri katil Joe Goldberg’ü canlandıran Penn Badgley, New York’tan Los Angeles’a taşınarak Love Quinn isminde öbür bir karaktere aşık olmuştu.

Toplumsal medya ve obsesiyon temalarına odaklanan ikinci dönem hayli ürpertici geçmişti. Artık ise üçüncü dönemin çok daha tansiyon olacağını varsayım ediyoruz! ‘You’ dizisinin 3. Dönemi hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

‘YOU’ DİZİSİNİN İKİNCİ DÖNEMİNDE NE OLMUŞTU?

Birinci dönemde Beck’in vefatından sonra Joe’nun çok daha acımasız bir seri katil olduğunu anlamıştık. İkinci dönemde bu ürpertici tema sürerken, Joe’nun öldürmeye çalıştığı eski sevgilisi Candace, bahse dahil olarak intikam aramıştı. Joe’nun Love’a aşık olmaya başladığı müddette hayatına geri giren Candace, durumu biraz karmaşık hale getirmişti. 

Birinci dönemde öldürdüğü Will Bettleheim’ın kimliğini çalan Joe, ikinci dönemde gerçek Will’den borcunu geri almaya çalışan mafya tipli Jasper’ı öldürmüştü. Daha sonra Love’ın Joe için çok uygun bir insan olduğunu keşfederken, Love’ın Joe’nun yansıması olduğunu öğrenmiştik. Love, Joe ile ilgisini korumak için ‘aşk’ uğruna Joe’nun komşusu Delilah ve Candace’ı öldürmüştü. Love’ın ikiz kardeşi Forty, Joe’nun gerçek kişiliğini öğrendikten sonra polis tarafından öldürülmüştü. 

Love ve Joe (Netflix)

Anlattığımız her şey aklınızı karıştırdı değil mi? İkinci dönemin final kısımlarında Joe ve gebe olan Love’ın kentin dışında bir yere taşındığını görmüştük. Los Angeles’taki farklı geçmişlerinden uzak bir formda arkadaş canlısı bir mahaleye taşınan çift, geçmişlerine nazaran hayli ‘normal’ bir hayat sürmeye başlamışlardı. Lakin art bahçelerindeki havuza hakikat ilerleyen Joe, son sahnede bahçe çitlerinin akabinde birine kitlenmişti. Çitlere yanlışsız yaklaşan Joe, yan komşularını bikinisi ile güneşlenirken görmüştü. Ve tekrar tam bu sahnede Joe’nun ‘stalker’ içgüdülerinin yine canlandığına şahit olduk. Son sahnede iç sesi ile anlatım yapan Joe, yazgısının yan komşusu olduğunu belirterek, “Tam olarak burada olmam gerekiyordu, seninle tanışmak için…” demişti. 

ÜÇÜNCÜ DÖNEM NE VAKİT KATILAŞTI?

14 Ocak’ta üçüncü dönemin üretim evresinde olduğunu duyuran Netflix, Twitter üzerinden bir teaser görüntü yayınlayarak, “Yakında görüşürüz komşu. ‘You’ 3. Dönem geliyor,” demişti. 

Daha sonra bir paylaşım daha yapan Netflix, “Son dakika: You, üçüncü dönemi ile geri dönüyor. Yani gösteri olarak ‘’You’ *Siz* değil. Anlatabiliyor muyuz?” yazmıştı. 

Variety’nin haberine nazaran ‘You’ serisinin üçüncü dönemi 10 kısımdan oluşacak ve 2021’de vizyona girecek. Sera Gamble ve Greg Berlanti’nin yapımcılığını üstleneceği yeni dönemde daha fazla tansiyona hazır olun!

TAKIM BİREBİR MI OLACAK?

Penn Badgley ve Love karakterini canlandıran Victoria Pedretti’nin üçüncü dönemde yer alacağı doğrulanırken, takıma yeni isimler de dahil olacak. 16 Ekim’de ‘You’ dizisine yeni isimlerin dahil olduğunu söyleyen Netflix, Shalita Grant ve Travis VanWinkle’ı yen, dönemde izleyeceğimizi belirtti. “Shalita Grant, Sherry isminde bir inluencer anneyi canlandıracak. Birinci bakışta cana yakın görünen Sherry, aslında Love’ı toplumsal etraflarına dahil etmiş üzere davranan berbat bir kız. Travis VanWinkle varlıklı Cary karakterini canlandıracak. Cary’i de Joe’nun yeni arkadaşı olarak göreceğiz” diyen Netflix, yeni oyuncuların karakterlerini açıkladı. 

ÜÇÜNCÜ DÖNEMDE NELER OLACAK?

Joe’nun eski alışkanlıklarını bırakıp ‘normal’ bir hayat yaşamasını bekliyorsanız, bunun pek mümkün olmadığını söylemek istiyoruz. Caroline Kepnes’in ‘Hidden Bodies’ isimli ikinci romanından esinlenen ‘You’ serisi Joe’nun sevgilisi Love’ın düşündüğümüz kadar olağan biri olmadığını göstermişti. Lakin Netflix bu uyarlamayı biraz daha abartarak, Love’ı bir seri katile dönüştürmüştü. Bu nedenle Joe ve Love’ın üçüncü dönemde vicdanları ile çaba edeceklerini iddia ediyoruz. 

‘You‘ Dizisi (Netlix)

Durum daha komplike hal alırken, ikinci dönemin sonunda Love’ın gebe olduğunu öğrenmiştik. Bu seri katil çiftin nasıl bir çocuk büyüteceğini çok merak ediyoruz! Üçüncü dönemde Joe ve Love’ın yeni bebeklerini karşılamaları yer alırken birebir vakitte Joe’nun yan komşularına geliştirdiği takıntıyı da izleyeceğiz. 

YOU DİZİSİNİN ÜÇÜNCÜ DÖNEMİNİ NE VAKİT İZLEYECEĞİZ?

Yapılan son açıklamalara nazaran ‘You’ dizisinin çekimleri bu yılın sonlarına yanlışsız başlayacak. İkinci dönem geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmıştı ve çekimler bir evvelki Şubat ayında başlamıştı. 2021’de yayınlanması beklenen üçüncü dönem çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlayacağı iddia ediliyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.