YENİ BİR KADIN SÜPER KAHRAMAN GELİYOR!

 Jersey’de yaşayan 16 yaşındaki Pakistanlı-Amerikalı Müslüman Khan’ın kıssasını anlatacak yeni seri şimdiden Marvel hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı!

Birinci olarak 2014’te Marvel çizgi romanlarında görülen Kamala Khan’ın öyküsünün ekranlara taşınmasının uzun müddettir devam eden bir proje olduğu söylenirken, bu türlü bir karakterin harika kahraman olması çeşitliliğin arttığının göstergesi oldu. Geçtiğimiz sene Marvel Studios Lideri Kevine Feige, ‘Ms. Marvel’ serisinin söylentilerini doğrulayarak, öykünün Bisha K. Ali tarafından yazıldığını söylemişti. Deadline’ın haberine nazaran geçtiğimiz hafta başrol oyuncusunu seçen ‘Ms. Marvel’ serisi hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

‘MS. MARVEL’ ÖYKÜSÜ NEDİR?

Kendi muhteşem güçlerine erişmeden evvel Avengers karakterlerine hayran olan Kamala Khan’ın öyküsünü anlatan ‘Ms. Marvel’ G. Willow Wilson tarafından yaratıldı, Adrian Alphona tarafından çizildi ve Sana Amanat ve Steve Wacker tarafından düzenlendi. 

Ms. Marvel (Marvel)

Tam olarak muhteşem kahraman güçlerine sahip olan Kamala Khan’ın etkileyici maharetlerinin canlı-aksiyon temasına çok uygun olduğunu söyleyen Wilson, direktörler Adil El Arbi, Bilall Fallah Oscar Ödüllü Sharmeen Obaid-Chinoy ve Meera Menon ile bir ortaya geldi. 

SERİNİN BAŞROLÜNÜ KİM OYNAYACAK?


Deadline’ın haberlerine nazaran uzun ve kuvvetli bir seçim sürecinden sonra genç oyuncu Iman Vellani, Kamala Khan karakterine hayat verecek. Birinci kez seyirci karşısına geçmeye hazırlanan Vellani’nin bu seri ile mesleğinde büyük kademeler katedeceği iddia ediliyor. 

BİRÇOK ÜNLÜ ‘MS. MARVEL’ İÇİN HEYECANLI!

‘Ms. Marvel’ serisi için çalışmalar devam ederken birçok ünlü, takım ve mevzuya övgü yağdırdı. ‘The Eternals’ isimli Marvel sinemasında Pakistanlı bir muhteşem kahramanı canlandıran Kumail Nanjiani, “Ms. Marvel’ı oynayacak ismi gördüm ve gözlerim doldu. Tebrikler Iman Vellani! Çalışmaların çok fazla insan için çok büyük manalar taşıyacak, buna ben dahilim. Sabırsızlıkla bekliyorum,” diyerek Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. 

‘Ms. Marvel’ çizgi romanlarını okuduğunu söyleyen Mindy Kaling ise, “Bu güç vakitlerde #MsMarvel karakterini (Pakistanlı Amerikalı genç bir harika kahraman!) oynayacak kişinin genç oyuncu Iman Vellani olduğunu duymak çok sevindirici. Tebrikler! Seni gösteride görmek için sabırsızlanıyorum!” dedi. 

‘MS. MARVEL’ NE VAKIT YAYINLANACAK?

Özel olarak Disney+ platformunda yayınlanacak olan harika kahraman serileri ortasında yer alan ‘Ms. Marvel,’ Marvel sinemalarının akabinde bir bekleme listesine girecek. Şimdilerde ‘WandaVision,’ ‘Hawkeye,’ ‘Loki’ ve ‘Falcon and the Winter Soldier’ üzere bir sürü muhteşem kahraman sinemasına hazırlanan Marvel birebir vakitte ‘Black Widow,’ Tatiana Maslany’nin başrolde oynadığı ‘She-Hulk’ ve Natalie Portman’ın başrolde olduğu ‘Thor: Love and Thunder’ üzere birçok bayan üstün kahraman projesine hazırlanıyor. 

Çekimlerin İlkbahar 2020’de başlanması beklenirken, birçok sinema ve dizi projesi üzere ‘Ms. Marvel’ serisinin yapımı pandemi sebebiyle ertlendi. Serinin 2022’de vizyona girmesi beklenirken şimdilik Marvel’ın yeni bayan muhteşem kahraman projelerini izleyebilirsiniz!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.