Uyurken bir şeye sarılma isteği neden olur anksiyeteyi azaltıyor!

Birçok insan çocukluğundan beri rahat bir uykuya dalmak için oyuncak bir peluşa ya da yumuşacık bir yastığa sarılıyor. Onlara sarılmadan uykuya dalamayanlar dahi var. Pekala bir şeye sarılmadan uyuyamamanın nedenleri nelerdir? İşte cevabı…

Anksiyete ve korkuyu azaltır

Anksiyeteye sahip beşerler uykuya dalmakta zorlanır. Anksiyete krizi yaşarken, yatağınızı rahat bir bölge haline getirmek her vakit için uygun bir fikirdir. Anksiyeteye sahip olan bireyler telaşlarını hafifletmek için vakit zaman bir şeylere sarılmaya gereksinim duyarlar.

Horlama ve uyku apnesini azaltıyor

Uyku apnesi, bir kişinin düzgün nefes alamadığı için yaşadığı bir uyku bozukluğudur. Uyku apnesi, sizi gece boyunca uyandırır. Bu yüzden asla dinlenmiş halde uyanamazsınız. Yastığa sarılma alışkanlığınız bu uyku bozukluğunu azaltmada fizikî bir yarar sağlıyor olabilir. Bir beden yastığına sahip olmak; tüm bedeninizi destekleyecek ve yanınızda uyumaya başlamanızı sağlayacaktır.

Kendinizi yalnız hissetmezsiniz

Yalnız olduğumuzda ve durumun bu formda olmasından bıktığımızda, bir yastığa sarılmak; yalnızlık hissini azaltmaya yardımcı olur. Bir yastığı kucaklamak, uyku sırasında duygusal rahatlık sunar. Bu uyku konumu, tıpkı vakitte bağlantılarınızda ve aile hayatınızda bağlılığa ehemmiyet verdiğinizin bir işaretidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.