‘THE MORNING SHOW’ 2. SEZONU HAKKINDA BİLDİĞİMİ HER ŞEY

Geçtiğimiz sene başlayan Apple TV+ platformunun birinci serisi olan ‘The Morning Show’ birinci dönemi ile seyircileri mest etmişti. Artık ise elde ettiği muvaffakiyetten sonra ikinci dönemine devam eden seride Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon birçok mükafata aday gösterilmişti. Screen Actors Guild Mükafatı kazanan Aniston’un yanı sıra gösteri, Temmuz ayında sekiz Emmy Ödülü’ne aday olmuştu. Pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene yapıma orta veren ‘The Morning Show’ takımı, önümüzdeki aylarda sete geri dönmeye hazırlanıyor. 

“İşe dönmek için daha fazla bekleyemeyeceğim. Yalnızca bu seri hakkında konuşmak bile beni heyecanlandırıyor. Ve 2. Dönem iddia edebileceğinizden bile çok daha güzel” diyen Jennifer Aniston, Deadline’a çekimlerin 19 Ekim’de devam edeceğini söylemişti. Serinin birinci dönemini bir solukta izlediyseniz, aşağıda 2. Dönem hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

‘THE MORNING SHOW’ SERİSİNİN 2. DÖNEMI NE VAKIT YAYINLANACAK?

Apple TV+ platformunda vizyona girdikten sonra Apple, ‘The Morning Show’ serisinin ikinci dönemde devam edeceğini duyurmuştu. Kasım 2019’da prömiyerini yapan birinci dönemin akabinde ikinci dönemin yaz aylarında çekileceği ve Kasım 2020’de vizyona gireceği söylenmişti. Lakin pandemi sebebiyle yapıma orta veren ‘The Morning Show,’ yeni dönem için kesin bir yayın tarihi olmadığını belirtti. 

Üretimci Michael Ellenberg açıklamasında, “Apple’daki partnerlerimiz ile mutabakatımızda güvenlik için iki haftalık bir orta verme kararı aldık,” diyerek, Mart ayında yapımın aksayacağını söylemişti. Ekim ayının ortasında yine devam edeceği söylenelen çekimlerde set grubuna ve oyunculara COVID-19 testleri yapılarak sonuçlara nazaran yapım kaldığı yerden devam edecek. 

Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon ‘The Morning Show’ Serisinde (Apple TV+)

THE MORNING SHOW 2. DÖNEMIN KONUSU NEDİR?

Çıtayı yükselten etkileyici bir dönemden sonra ikinci dönemin nasıl bir mevzuya odaklanacağını merak ediyor olabilirsiniz… Dizinin senaristi Kerry Ehrin Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, birinci dönemde odaklanılan cinsel istismar temasının devam edeceğini söyledi. Birinci dönemde bir haber kanalında Steve Carell’in canlandırdığı ünlü haber spikerinin cinsel istismar argümanlarına odaklanılırken ikinci dönemde bu sorunun daha çok üzerine gidilecek. ‘#MeToo’ temasını öne çıkaran seri, ikinci dönemde bu yıkımın üstesinden gelmeye çalışacak. 

‘The Morning Show’ serisinin birinci döneminin sonunda haber sunucusu Alex Levy (Jennifer Aniston), ve yeni sunucu Bradley Jackson (Reese Witherspoon), kanal işvereni Fred Mickland (Tom Irwin) ve Alex’in partneri Mitch Kessler’ın (Steve Carell) yarattığı toksik çalışma alanını canlı yayında seyircilere anlatmışlardı. Mitch’in cinsel tacizde bulunduğu üretimci Hannah Schoenfeld’in intihar ettiğini duyan Bradley ve Alex, yayın kesilmeden canlı olarak etkileyici bir konuşma yapmışlardı. Mitch’in davranışlarında kendisinin de yanılgıları olduğunu kabul eden Alex, Bradley’nin cinsel istismara karşı verdiği uğraşa katılma kararı almıştı. Yaptıkları konuşma sırasında canlı yayın birdenbire kesilirken, gösterinin geleceği konusunda kaygılar yaşanmıştı. “İkinci dönemin bir değişimi husus aldığını söyleyebilirim. Hala çok fazla makus şey olmaya devam edecek! Yeni kurallar koyulacak ancak bunlara kimse uymayacak. Bu gerçek hayatta da oluyor. ‘Kadın haklarına ne kadar değer veriyoruz?’ sorusuna odaklanacağız,” diyen Ehrin, ikinci dönemin bu etkileyici finalden sonraki vakti anlatacağını söyledi. 

2. DÖNEMDE ŞIMDIKI BAHISLER ANLATILACAK MI?

Variety’e bir röportaj veren Ehrin, “Ben haberlere nazaran senaryo yazmıyorum. Bu o denli bir seri değil. Yeni siyasetleri yapamazsınız bu nedenle siyaset ile devam etseydik, politik temalara odaklanmak zorunda kalacaktık”, dedi. Dünyanın aktüel toplumsal temalarını öne çıkaracağını vurgulayan Ehrin, politik hususlara değinmek istemediğini söylemişti.

View this post on Instagram

A post shared by The Morning Show (@themorningshow) on Dec 31, 2019 at 10:41am PST

Aylar boyunca orta verdikten sonra ikinci dönemin çekim formunun değişeceği düşünülürken Mark Duplass, Temmuz 2020’de Deadline’a verdiği röportajda, “Pandemi sebebiyle yapıma orta vermeden evvel iki kısım çektik. Ancak tıpkı vakitte senaryonun tekrar yazıldığını biliyorum, bu çılgınca bir durum zira bu birinci dönemde da olmuştu. Hazır bir senaryo vardı ve daha sonra #MeToo hareketi ile farklı bir senaryo yazıldı. Ancak şu sıralar çok daha büyük ve global bir uğraş içindeyiz. Ne yazdıklarını bilmiyorum lakin senaryonun tekrar şekillendiğini söyleyebilirim,” demişti. 

Birebir formda Deadline’a senaryonun tekrar yazıldığını doğrulayan Aniston, “Altı yahut yedi tema vardı lakin sonra bir his oldu, ne ben ne de üretimciler buna mana veremedik lakin bir şeyin eksik olduğuna karar verdik. Bunun ne olduğunu bilemiyorduk ve tam o sırada pandemi oldu,” dedi. 

View this post on Instagram

A post shared by The Morning Show (@themorningshow) on Jan 16, 2020 at 11:10am PST

2004’teki ‘Friends’ serisinden sonra birinci Emmy Mükafatına aday gösterilen Aniston, dünyanın değişiminin seriye yansıyacağını düşündüğünü söyledi. “Şimdi, yine, Kerry çalışmalarına geri döndü ve pandemiyi etkileyici bir formda sürece kararı aldık. Yani COVID-19’a etkileyici demiyorum ancak birinci dönemin finalinden sonra, karantinanın tesiriyle çalışmalarımız çok daha yaratıcı ve sorgulayıcı oldu,” diyen Aniston, ikinci dönemde birçok şimdiki hadisenin görüleceğini doğruladı. 

ORJINAL TAKIM 2. DÖNEMDE OLACAK MI?

Serinin birinci döneminde yer alan Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Billy Crudup, ikinci dönemde da görülecek. Ehrin’in Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamalara nazaran iki bayan haber sunucusu ortasındaki dinamikler ikinci dönemde daha çok öne çıkacak. “Alex ve Bradley ortasındaki enteresan şey, birbirilerini çok az tanımaları. Birbirlerini yalnızca üç aydır tanıyorlar ve yalnızca bu kadar müddettir birlikte çalıştılar. Şayet biriyle üç ay çalıştıysanız o kişiyi çok yeterli tanımazsınız. Birlikte epeyce travmatik tecrübeleri atlattılar ve bir nevi birlik olmak durumunda kaldılar. Fakat hala insan olarak birbirlerini tanımıyorlar bu nedenle ikinci dönemde biraz da bu duruma odaklanacağız,” diyen Ehrin, Steve Carell’in karakterini de ikinci dönemde göreceğimizi doğruladı. 

Özgün takımdan Mark Duplass, Nestor Carbonell, Bel Powley, Karen Pittman ve Desean Terry üzere isimlerin de ikinci dönemde olacağı doğrulandı. 

View this post on Instagram

A post shared by The Morning Show (@themorningshow) on Jul 28, 2020 at 4:08pm PDT

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.