Survivor’da Ogeday’ın gözyaşları: Sakatlanarak noktalamak istemiyorum!

 

Çekimleri Dominik’te yapılan, imalini ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği Survivor All Star tüm heyecanıyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Avatar Atakan’ın vedasının akabinde kişiselliğin başladığı yarışta, son sekize kalan tüm yarışmacılar, oyunlarda canla başla uğraş ediyor.

Haftanın birinci dokunulmazlık oyununu Batuhan’ın kazandığı ve birinci eleme adayının Berkan olduğu Survivor All Star, 17 Haziran Cuma akşamı 137’nci kısmıyla izleyici karşısına çıktı.

İKİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununun oynandığı gecede; finali Adem ve Ogeday yaptı. Son devirde sakatlık yaşayan ve buna karşın çabaya devam eden Ogeday, 4-2 skorla dokunulmazlığı kaybetti.

SEREMONİDE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kaybettikten sonra morali bozulan Ogeday, arkadaşlarının da dayanağı ile sakinleşti. Seremonide gözyaşlarına boğulan Ogeday Girişken, “Kaybettiğim için sonlu değilim. ‘Adem’e nasıl kaybederim?’ diye de sonlu değilim. Zira Adem düzgün bir yarışmacı. Sinirliyim, zira bu periyotta sakatlandım” dedi.

“Canım yanıyor, yani sağ ayağım kramp girmeye başlıyor. Soluma çok basamıyorum. Aklım ayağımda oluyor. Tekrar de yakın gelmeye çalışıyorum, ‘atışlarda tolere ederim’ diyorum” biçiminde konuşan Girişken, “Sakatlığımı mazeret etmek istemiyorum. Lakin canım yanıyor yani kaybedebilirim. Beş buçuk aydır kaybetmişimdir bilfiil kazanmışımdır da lakin bu devirde sakatlanmak istemiyordum. Potaya girmekten de korkmuyorum. Her gün de girebilirim hiç zahmet değil. Elenebilirim hiç umrumda değil. Üzülürüm, nerede yanılgı yaptığımı sorgularım. Lakin daima söyledim, gelmeden evvel de ‘Sakatlanarak noktalamak istemiyorum’ diye” tabirlerini kullandı.

“KEŞKE SAKATLANMASAYDIM”

Ogeday, kelamlarını, “O yüzden sonuna kadar gitmek istiyorum. Tekrar bu türlü olursa tekrar devam edeceğim. Kendi tabibim olabiliyorum bazen. Ne olursa olsun daima kendim, grup arkadaşlarım için çaba ettim. Adem yeterli bir yarışmacı aslında, atışlarda daha uygun attı ve kazandı. Yalnızca kendime kızıyorum, ‘Keşke sakatlanmasaydım, oraya o denli basmasaydım’ diyorum. Lakin yapacak bir şey yok. 10 günse 10 gün, 9 günse 9 gün. Ne kadar çıkartabiliyorsam çıkartacağım. Ya da daha erken gideceğim ve ya sonuna kadar gideceğim. Hala buradayım. Buradayken de her şeyi yapmaya hazırım” diye noktaladı.

“SİNİR BOŞALMANI ANLIYORUM”

Ogeday’a birinci olarak geçmiş olsun diyen Murat Ceylan ise sakatlığının bir kabahat olmadığını, herkesin başına gelebilecek bir şanssızlık olduğunu söyledi. “Çok az gün kala olabildiğince sağlam devam etmek istiyorsun haklısın. Hudut boşalmanı anlıyorum” diyen Ceylan, “Mücadelenle ne kadar istekli olduğunu gösteriyorsun. Kendine o durumdan çıkarabilecek en olumlu şeyi düşün” dedi.

Sonrasında tekrar konuşan Ogeday, “Burada yalnızca sakat olan ben değilim. Berkan, Nisa, Hikmet, Adem, Nagihan; herkesin bir sakatlığı var. Tek ben sakatmışım üzere göstermeye çalışıp kimseye haksızlık etmek istemem. Kimi daha kolay tolere ediyor, kiminin acısı az kiminin çok onu da bilemiyorum. Kendimi mağdur üzere ya da acındırmak üzere göstermek istemiyorum. Herkesin kendince zorluğu var, bu sekizli sonuna kadar çaba ediyor” tabirlerini kullandı.

Adem ise Ogeday’a çok üzüldüğünü ve burada kalan sekiz kişinin can sıhhatini çok da önemsemediğini, kazanmak için sonuna kadar gayret ettiğini vurguladı.

Dokunulmazlığı kazandığı için dalış mükafatını de kazanan Adem, Batuhan, Ayşe ve Nagihan’ı mükafata götürmek istedi. Fakat dalış sırasında sinüzitleri nedeniyle sorun yaşayabileceğini söyleyen Nagihan, Adem’e; “Hikmet’i götürebilirsin” dedi. Böylelikle mükafata; Adem, Batuhan, Ayşe ve Hikmet gitti.

İŞTE SON ELEME ADAYI

Gecenin sonunda haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan Adem, bir arkadaşını eleme potasına yolladı. Seçimini yaparken konuşan Adem, Hikmet’in günlerdir kırmızı kadroda başarılı bir formda çaba ettiğini vurguladı ve Ogeday’ı potaya yolladı.

Böylece Berkan Karabulut’un akabinde potaya giden isim eski şampiyonlardan Ogeday Girişken oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.