Socca nedir ve Socca nasıl yapılır? En kolay Socca tarafi

Socca nedir ve Socca nasıl yapılır? En kolay Socca tarafi

Socca nedir ve Socca nasıl yapılır? En kolay Socca tarafi İtalya’nın en meşhur lezzetlerinden olan socca ile mükemmel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Klasik lezzetlerden sıkıldıysanız işte şahane bir lezzet ve sıradışı bir tat. İtalyada mayalanmamış nohut unu ile yapılan bir çeşit ekmektir.Odun fırınında özel bakır tepsilerde pişirilir. Pekala meskende socca nasıl yapılır? İşte tanımı:

Sabah kahvaltılarında apayrı bir lezzeti sunuyoruz! İtalya’da epey meşhur olan temel gereci nohut ile afiyetle yiyebileceğiniz socca tanımını sizde meskende deneyebilirsiniz! Öğünlerinde farklı lezzetlere açık olanlar için İtalya’da epey tanınan olan socca tanımını sizde konutta deneyerek sabah kahvaltılarınıza yer açabilirsiniz. u tanımın ismi Fransa’nın Birçok kıyılarında Socca, İtalya’ya hakikat geçince ise Farinata, Türkçeleştirmek için ben nohut unundan kreptir. Ana materyali nohut unu olan, üretimi son derece kolay bu tanımı çok seveceksiniz. Nohut unundan krep olarak da isimlendireceğimiz socca tanımını ister tek başına tüketin, ister üzerine dilediğiniz malzemeyi koyup tüketin.

SOCCA TANIMI:

GEREÇLER

2 yemek kaşığı göz kararı nohut unu
2 adet yumurta
1/2 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1/2 çay kaşığı kimyon
1/2 çay kaşığı tuz
1/2 çay kaşığı karabiber

Socca nedir ve Socca nasıl yapılır? En kolay Socca tarafi
Socca nedir ve Socca nasıl yapılır? En kolay Socca tarafi

YAPILIŞI

Nohut ununu karıştıracağınız bir kaba alın. Üstlerine yumurta ve sütü ek edin. Baharatları da atın. Bütün materyalleri birbireiyle karıştırın.

Tavayı ısıtıp, zeytinyağını da katın. Hazırlanan krep karışımını tavanın her tarafını kaplayacak biçimde dökün.

Her iki tarafını da pişirdikten sonra sabah kahvaltılarınızda ona yer açın.

Afiyet olsun…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.