Şems Arslan'dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları

Şems Arslan’dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları

Şems Arslan’dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları Konuk olduğu programlarda adeta reyting rekorları kıran Şems Arslan’ın tanımları de çok merak ediliyor. Hoşluk Uzmanı Şems Aslan ergenlik devrinden regl sivilcelerine kadar birbirinden farklı sivilce problemlerini gideren teknikleri paylaştı.

Sivilce, cildin orta katmanında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra bakterilerle inflame olması sonucu ortaya çıkar. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltden kabarık kırmızı ve iltihabi şişlikler oluşur. Çok büyük olanlar deride iz bırakırlar. Sivilce ve akne meseleleri olanlar için ülkü olan Şems Arslan sivilce için maske tanımının sonuçlarını kısa bir müddet içinde göreceksiniz. Doğal eserlerle sivilce tedavisinde kullanılan bu maske sivilce izleri, akne ve sivilceleri düzgünleştirir. Şems Arslan sivilce için maske tanımı bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.

Şems Aslan Sivilce İçin Maya Maskesi

Şems Arslan sivilce için maske tanımı epeyce kolay bir halde hazırlanır. Sivilce maskesi hazırlamak için öncelikle 1 çay kaşığı limon suyu ve yarım çay bardağı suyu bir kasede karıştırın. Daha sonra bir pamuk pedi bu karışıma batırın ve cildinizi büsbütün temizleyin.

Şems Arslan'dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları
Şems Arslan’dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları

Şems Arslan sivilce için maskesinin ikinci evresinde 1 poşet yaş maya ve yarım çay bardağı suyu cam bir kasede tahta kaşıkla karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayın. Akabinde cildinize gazlı bez kapatın. Pak bir havluyu sıcak suya batırın ve gazlı bezin üzerine kapatın. Yüz kaslarını çalıştırmak ismine burundan 7 defa derin nefes alın ve nefes verin. Daha sonra soğuk suyla cildinizi durulayın. Şems Arslan sivilce için maskenin en son olarak buz küpleriyle cildinize masaj yapın. Bu uygulamayı ayda 1 sefer tertipli olarak yapmalısınız.

Şems Aslan Sivilce Azaltıcı Tonik

Şems Arslan sivilce için maskenin yanı sıra konut imali tonik de kullanabilirsiniz. Bu tonik sayesinde cildinizdeki sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Şems Arslan'dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları
Şems Arslan’dan sivilceleri yok etmek için maske tanımları

Şems Arslan sivilce için maske ve toniği hazırlamak için öncelikle pak 450 mililitrelik bir şişenin ağız kısmına bir huni yerleştirin. 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı bebek pudrası ve yarım çay bardağı limon kolonyası ekleyin. Akabinde 6 adet defne yaprağı, 5 adet yaprak menekşe ekleyin. Son olarak şişenin geri kalanını ılık suyla doldurun. Şişenin kapağını kapatın ve düzgünce çalkalayın. 25 gün boyunca her gece yatmadan evvel bir pamukla sivilcelerin üzerine uygulayın. Pamuk pedlerle cildinizi sildikten sonra pamukları 15 dakika cildinizde bekletin ve daha sonra cildinizi durulamayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.