Şems Arslan’dan cilt lekeleri için domates maskesi tarifi

Şems Arslan’dan cilt lekeleri için domates maskesi tarifi Konuk olarak katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam eden Şems Arslan, cilt lekelerini gideren maske tanımlarını izleyenlerle paylaştı. Şems Arslan cilt lekelerini geçirmek için paylaştığı tanımlara geçmeden evvel cilt lekelerinin belirtileri, çeşitleri ve nedenlerine haberimizin ayrıntılarından göz atabilirsiniz.

Cilt lekeleri genetik faktörler, kimyasal eserlerin kullanımı, ilaçlar, doğum, solaryum üzere bronzlaşma sistemleri nedeniyle ortaya çıkıyor. Yaygın olarak lekeler, yanak, çene, alın üzere bölgelerde sık oluşmakla birlikte yüzde oluştuklarında cildi pürüzsüzlükten uzaklaştırır ve daha solgun bir görünüm verir. Lakin dekolte bölgesinde, sırt, ve ilerleyen yaşla birlikte ellerde de görülebilir. Cilt lekelerini gidermeniz için en akla yatkın davranış çok güneşlenmekten kaçınmak ve güneş kremi kullanmaktır. Cilt lekelerinin oluşumuna neden olan en önemli sebep olan güneş ışınlarına maruz kalmamak için yaz, kış fark etmez korunmak ve esirgeyici krem kullanılmalıdır. Şems Arslan lekeler için pek çok doğal tedavi sistemi ve maske tanımıyla gönlümüzü fethetmeye devam ediyor. Leke tedavileri kelam konusu olduğunda, nereden başlayacağınızı bilmek sıkıntı olabilir.

Şems Arslan cilt lekeleri için kusursuz bir maske tanımını bizlerle paylaşıyor. Şems Arslan süper maske ve formülleri sayesinde pek çok cilt hastalığını doğal yollarla tedavi etmek mümkündür. Eğer cildinizde koyu lekeler varsa katiyen solaryuma girmekten uzak durmalısınız. En az SPF 30 güneş kremi ve güneş gözlüğü kullanmalısınız. A vitamini yahut peeling yapan bir eser kullanıyorsanız, cildiniz güneşe karşı daha hassas olacaktır bu nedenle yüzünüzü mümkün olduğunca kapatmalısınız.

Şems Arslan Lekelere Karşı Domates Maskesi

1 domatesi rendeleyin ve bir kaseye alın. 4 küp şekeri içine ekleyin ve büsbütün eritin. Kaymaklı ve tatlı yoğurttan 1 tatlı kaşığı kadar kasenin içine ekleyin. 1 yemek kaşığı hindistan cevizi tozu ekleyin. İsterseniz biraz da hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı bebek pudrası ekleyin ve tüm materyalleri güzelce karıştırın. Koyu ve ağır bir kıvamı olmalı. Şayet sıvı olursa biraz daha bebek pudrası ekleyebilirsiniz.

Şems Arslan'dan cilt lekeleri için domates maskesi tarifi
Şems Arslan’dan cilt lekeleri için domates maskesi tarifi

Birinci evvel cildinize buhar banyosu yapın. Akabinde peeling yapın. Daha sonra, üçüncü kademede bu maskeyi uygulayın. Bu maskeyi cildinize fırça yardımıyla uygulayın. Bu maskeyi hafif kuruyunca bir defa daha uygulayın. Hafif kuruyunca bir kat daha uygulayın. Yani toplam bu maskeyi 3 katman olarak sürmeniz gerekir. 30 dakika sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Nemlendiricinizi uygulayın. Bu maskeyi gece yatmadan evvel uygulamalısınız.

Şems Arslan Lekeler İçin Maydanoz Suyu Maskesi Tanımı

Yarım çay bardağı maydanoz suyu, yarım çay bardağı bal ve yarım çay bardağı limon suyu cam bir kasede karıştırın. Gazlı bezi, bu maskenin içine batırın ve yüzünüze tampon olarak uygulayın. Son olarak gazlı bezi tekrar maskeye batın ve yüzünüze koyun. 7 dakika bekleyin. Gazlı bezi, yüzünüzden alın. Maden suyu ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi haftada 4 sefer nizamlı olarak uygulamalısınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.