Şems Arslan kolajen maskesi nasıl yapılır? Kolajen maskesi nedir ?

Şems Arslan kolajen maskesi nasıl yapılır? Kolajen maskesi nedir ?

Şems Arslan kolajen maskesi nasıl yapılır? Kolajen maskesi nedir ? Şems Arslan kolajen maskesi, genel olarak yaşlanma tersi bir maskedir. Yüz bölgesinin sıkı, gergin ve daha genç görünmesini sağlayan bu maske, cildin esnekliğini artırır ve cilt dokusunu yeniler. Şems Arslan katıldığı bir canlı yayın programında kolajen maskesini açıkladı.

Son vakitlerde verdiği mucize hoşluk reçeteleriyle ünlü olan Şems Arslan kolajen maskesinin nasıl yapıldığı herkes tarafından merak ediliyor. Kolajen, diğer birçok fonksiyonla birlikte bedenin eklemlerini, kemiklerini, bağlarını ve tendonlarını etkileyen kıymetli bir rol oynar. İnsanlardaki kemikleri ve eklemleri bir ortada tutmaya yardımcı olur. Aslında, kolajen insan bedenindeki tüm proteinlerin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturur ve amino asitler olarak bilinen yapı taşları tarafından oluşturulur.  Bedenden kollajenin azalmasına neden olan sebepler ise; yetersiz uyku, çok fazla şeker kullanımı, yaralanmalar, duygusal gerilim nedeniyle yüksek kortizol, güneşe maruz kalma, antioksidan içerikli yiyecekleri az tüketme, bütün gün oturmak ve hareket eksikliği, makus bağırsak sıhhati, c vitamini ve çinko besin eksiklikleri ve hür radikaller üzere faktörlerdir.  Kanal D ekranında yayınlanan Balçiçek İle Dr. Cankurtaran programına, Cilt Uzmanı Şems Arslan yaşlanma aksisi kolajen maske tanımı de verdi. Meskende çarçabuk bulunabilecek materyallerden oluşan kolajen maske kırışıkların giderilmesine yardımcı olan tarifler ortasında yer alıyor. İşte, konutta kolay kolay yapılabilen kolajen maske tanımı:

Şems Arslan Kolajen Maskesi Tanımı

Cildin sıkı, gergin ve genç görünmesini sağlayan Şems Aslan kolajen maskesi için 1 yemek kaşığı patates nişastası, 5 çay kaşığı havuç suyu, 1 çay kaşığı bal, 2 su bardağı ılık süt, 1 çay kaşığı süt kaymağı ve 1 yemek kaşığı sıvı moomyo materyallerini bir kasede güzelce karıştırın.

Şems Arslan kolajen maskesi nasıl yapılır? Kolajen maskesi nedir ?
Şems Arslan kolajen maskesi nasıl yapılır? Kolajen maskesi nedir ?

Yağlı kağıttan bir yüz maskesi kesin ve sıcak sütün içinde kalıbınızı ıslatın. Yüzünüzü büsbütün temizleyin. Cildinize maskeyi uygulayın. Daha sonra cildinize, yağlı kağıt yüz maskesini takın. 25 dakika bekletin. Akabinde ılık suyla cildinizi durulayın. Nemlendirici krem uygulayın. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 defa, gece yatmadan evvel uygulayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.