Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler  Yangınlar ve pandemi ortasında 2020 haberlerine karşı hissizleşmiş olabilirsiniz. “Daha ne olabilir?” demekten vazgeçtiğimiz 2020’de artık son radde olarak zombie saldırısını bekliyoruz! Neyse ki orta sıra sevindiren haberler de oluyor… Geçtiğimiz haftalarda Savage x Fenty defilesinin tıpkı program ile süreceğini duyuran Rihanna, hayranlarını sevindirmişti. Birinci edisyonunu Eylül 2019’da Amazon Prime Görüntü üzerinden yayınlayarak moda dünyasında bir değişim devrini başlatan Rihanna, artık ise Savage x Fenty gösterisinin ikinci edisyonu ile karşımızda. Defile konseptini gösteriye dönüştüren Rihanna, yalnızca performanslar ve danslar ile değil birebir vakitte vücut ve ırk çeşitliliği ile takdir almıştı. Artık ise Sonbahar- Kış 2020 iç giysi koleksiyonunu sunan Rihanna’nın büyüyen beklentileri süper bir halde karşıladığını söyleyebiliriz.

 

Her sene heyecanla beklenen Victoria’s Secret gösterisini tahtından indiren Rihanna, defileler ve vücut algısı için orijinal bir devrin açılışını yaptı. Uzun müddettir beklediğimiz değişimi en ihtişamlı biçimde yapan Rihanna, hoşluk algısını tekrar yapılandırdı. 2019 Savage x Fenty gösterisinin üzerine çıkamayacağını düşünürken, Rihanna’nın 2020 Savage x Fenty gösterisi tekrar şaşırtmayı başardı. Farklı yaşlardan, vücutlardan, cinsiyet seçimlerinden ve ırklardan modelleri, dansçıları ve sanatkarları bir ortaya getiren Rihanna, tahminen de moda dünyasının en çeşitli gösterisine imza attı.

Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisi hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

NEREDEN İZLEYEBİLİRİZ?

2 Ekim Cuma gününün birinci saatlerinde Amazon Prime Görüntü üzerinden yayınlanan Savage x Fenty gösterisi efsanevi kostümleri, seti ve dansları ile dikkat çekiyor.

GÖSTERIDE KİMLER VARDI?

Savage x Fenty koleksiyonlarının ikinci defilesinde, gösteri canlı izleyicilerden evvelden çekilen bir formata taşındı. Modeller konusunda evvelki sene üzere çeşitlilik gösteren Savage x Fenty defilesinde pek çok peformans ve yavaş çekim düzenlemeleri vardı. Gösteri için modeller, dansçılar ve performans sanatkarları ile bir ortaya gelen Rihanna, 1 saat süren bir defile gerçekleştirdi. Birebir vakitte Rihanna’nın da dahil olduğu kısa röportajlar görebileceğiniz gösteri adeta bir moda şöleni!

Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisi (Getty Images)

Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Savage x Fenty Vol.2 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisi (Getty Images)

Cara Delevingne Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisinde (Getty Images)

Rosalia Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisinde (Getty Images)

Defilenin açılışını yapan Rihanna’dan sonra Rosalia’nın performansı Cara Delevingne eşliğinde gerçekleşti. Daha sonra Bella Hadid’in yürüdüğü podyumda, Rihanna’nın açıklamaları da yer aldı. Yaş, vücut, cinsiyet ve ırk konusundaki tüm sonları ortadan kaldıran Rihanna, podyumda yürüyen 57 yaşındaki Demi Moore ile bir sürpriz yaptı. File çoraplar ve taşlı takılar ile görüntülenen Demi Moore, herkesi kendine hayran bıraktı.

Demi Moore Instagram Kıssası

Drag Queen Jaida Essence’ın görüldüğü podyumda Big Sean müzik söylerken Normani ise dans etti. Daha sonra DJ Mustard, Ella Mai ve Roddy Ricch ile birlikte performansını gerçekleştirdi. Bu performansların akabinde ‘drag’ kültürünün çalışmalarına tesirini anlatan Rihanna, moda ve hoşluğun tabiatından bahsetti. Son olarak ‘Brown Sugar’ müziğine dans eden Lizzo, elektrik mavisi bir tulum ve beyaz sneaker giydi.

Irina Shayk Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisinde (Getty Images)

Roddy Ricch Savage x Fenty Vol. 2 Gösterisinde (Getty Images)

Tekrar bayan gücünü vurgulayan bir konuşma kesidinin akabinde Adesuwa Aighewi ve Jazelle Zanaughtti Bad Bunny’nin performansı eşliğinde sahne aldılar. Performansın akabinde Paloma Elsesser, Irina Shayk, Laura Harrier ve daha birçok modelin tropik tabiat üstü yaratık formuna girdikleri görüldü. Sahnenin ortasında kocaman bir çiçek ile yer alan Rihanna, Miguel performansı ile birlikte podyumda yürüdü. Toplum hakkında bir konuşmanın akabinde finalde sahne lime yeşiline büründü. Chika’nın da bulunduğu dansçılar ortasında Paris Hilton da gözden kaçmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.