Şahan Gökbakar, geçersiz hesaplardan yapılan yangın paylaşımları sonrası harekete geçen EGM’ye teşekkür etti

2021 yazında çıkan orman yangınlarının olduğu bölgeye giderek hem gruplara yardım eden hem de toplumsal medya hesaplarından yardım davetinde bulunan Şahan Gökbakar, Marmaris‘teki yangınlara da sessiz kalmadı. Şahan Gökbakar, 21 Haziran akşamı Marmaris‘te başlayan yangın sonrasında söndürme uçaklarının yetersizliğine dikkat çekince bir kısmın yansısını çekti.

EGM’NİN AÇIKLAMASINDA DİKKAT ÇEKEN “ŞAHAN” DETAYI

Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangını ile ilgili yapılan kimi paylaşımlar konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) harekete geçti. EGM’den yapılan açıklamada toplumsal medya platformlarında, cürüm ögesi içerikli paylaşımda bulunan hesaplar hakkında süreçlere başlanıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada paylaşım yapılan sözlerden bahsedilirken “Şahan” ayrıntısı dikkat çekti. Açıklamada “‘Şahan’ sözü kullanılarak 10 bin 723 farklı hesaptan paylaşım yapıldığı görülmüş; bu hesapların yüzde 57,14’ünün bilgisayarlar tarafından yönetilen bot hesaplar olduğu değerlendirilmiştir” denildi.

“EGM BERBAT TROL OPERASYONUNU ORTAYA ÇIKARDI”

EGM’nin paylaşımına Twitter hesabından yanıt veren Şahan Gökbakar, “Dün ve bugün ‘Şahan’ sözü kullanılarak atılan tweetlerin ve hashtaglerin büyük çoğunluğu bana hakaret içermekteydi. Emniyet GM’ne bu yakışıksız trol operasyonunu ortaya çıkardığı için teşekkür ederim. ‘AllahBelanıVersinŞahan’ TT’si de bu sayıya dahil mi?” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.