SAÇLARDA ALOE VERA DÖNEMİ

Aloe Vera jenerasyonlar uzunluğu kullanılan bir hoşluk kürü. Cilt bakımından beden bakımına kadar her alanda öne çıkan aloe vera artık ise saç bakım departmanında yayılıyor. Saçlarınızın sağlıklı bir biçimde uzamasını desteklerken birebir vakitte bakım ve düzgünleştirme yapan aloe vera sahiden ‘mucizevi’ içerikler listenize girebilir. Geçtiğimiz yıllarda konut dekorunda ‘trend’ olan şirin aloe vera bitkisi mutfak masanızda duruyorsa, bu bitkinin yararlarını deşifre etme zamanı!

ALOE VERA NEDİR?

Tarih boyunca pek çok alanda kullanılan aloe vera bitkisi vitaminleri, mineralleri ve yağ asitleri ile dikkat çekiyor. Anti-mikrobiyal ve iltihap önleyici özellikleri ile öne çıkan aloe vera, genelde yaraları ve cilt rahatsızlıklarını uygunlaştırmak için kullanılıyor.

ALOE VERANIN SAÇ BAKIMINDAKİ ROLÜ NEDİR?

Aloe vera cilt ve yara güzelleştirme konusunda epeyce tesirli, pekala ya saçlar? İnternete bakınca aloe vera kullanınca saçlarının daha kalın ve süratli uzadığını söyleyen beşerlerle karşılaşıyor olabilirsiniz. İşin aslı, bu mevzuda yapılan bir araştırma yok. Lakin aloe veranın cilt üzerindeki tesirleri göz önünde bulundurulunca, bu içeriğin saç uzamasını etkilemesi olağan. Saçları yavaş uzayan yahut ince telli saçlardan şikayet edenler, aloe veranın güzelleştirici tesirinden faydalanabilirler.

Saç uzamasının yanı sıra aloe veranın bilinen tesirleri ortasında saç köklerindeki fazla sebum oranlarını dengelemesi var. Öteki kimyasal içerikli eserlerin tersine, saç köklerinin bariyerlerini güçlendiren aloe vera, daha sağlıklı, yumuşak ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor. A, C ve E-Vitaminleri içeren aloe vera, hücre yenilenmesini artırıyor ve saç köklerindeki yeni saç oluşumunu destekliyor. Tıpkı vakitte jel formunda B-12 Vitamini barındıran aloe vera, saç dökülmelerine karşı tesirli olabiliyor.

ALOE VERA SAÇLARDA NASIL KULLANILIR?

Tıpkı ciltte olduğu üzere saç köklerini güzelleştiren aloe vera, fazladan sebumu gidererek daha parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Jel olarak özünü kullanabileceğiniz aloe verayı tıpkı vakitte saç maskelerinde, kremlerinde ve şampuanlarında kullanabilirsiniz. Saç yapınıza ve saçlarınızdaki şikayetinize nazaran bakım eserleri ortasından seçim yapabilirsiniz.

ALOE VERANIN YAN TESİRLERİ VAR MI?

Aloe vera harika! Lakin tıpkı her şahane şey üzere aloe veranın da yan tesirleri olabiliyor. Şayet aloe veraya alerjiniz varsa cildinizde kızarıklıklar ve kaşıntılar olabilir bu nedenle tertipli bir halde aloe vera kullanmadan evvel dermatologunuza müracaatınızı tavsiye ediyoruz. Özünde cildinizin ve saç köklerinizin nemlenmesini sağlayan aloe vera, saçlarınızı yıpratan ve kuruluğa sebep olan kış ayları için ülkü bir tahlil. Şayet alerjik bir yapıya sahip değilseniz, aloe veranın yararlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz aloe vera içerikli saç bakım eserlerini inceleyebilirsiniz…

1

Magix Elixir Saç Konsantresi, 195 TL KIEHL’S kiehls.com.tr

Avokado yağı, biberiye yağı ve aloe vera içeren bu saç konsantresi saçların ve saç derisinin nem istikrarını anında sağlıyor. Saçlarınızı yumuşatırken tıpkı vakitte doğal parlaklığını güçlendiren bu serumu bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Getty Images

2

Killer.Curls Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Kremi, £31 KEVIN MURPHY cultbeauty.co.uk

Kıvırcık saçların elektriklenmeden hacimli görünmesini sağlayan bu krem, saç tabanlarınızı nemlendirerek güçlendiriyor. Bergamot meyve yağı, karpuz özü ve aloe vera yaprağı özü içeren bu krem saçınızı güçlendirirken birebir vakitte ısıya karşı koruyor.

Getty Images

3

Aloe Vera Besleyici Onarıcı Şampuan, 162.50 TL LR trendyol.com

Saçlarınızı temizlerken içeriğindeki aloe vera ve B5 vitamini ile saçlarınızı güçlendiren bu şampuan, tıpkı vakitte saç köklerini ve uçlarını nemlendirerek bakım yapıyor.

Getty Images

4

Onarıcı Şampuan, 55 TL ASHLEY JOY brandroom.com.tr

Yıpranmış saçlarınızın daha sağlam olmasını sağlayan bu şampuan aloe vera ve biberiye içeriyor. Saçlarınızı tekrar yapılandırırken zayıf saç tellerini güçlendiren bir formüle sahip olan bu eser saç derinizi nemlendiriyor ve bakım yapıyor.

Getty Images

5

Anti-Flake II Şampuan, 392 TL PHILIP B net-a-porter.com

Yıpranmış saç derisi için geliştirilen bu şampuan, kepek sorununa karşı gayret ediyor. Çay ağacı yağı ve aloe vera içeren bu şampuan, sağlıklı saç uzamasını desteklerken birebir vakitte saç tabanlarına bakım yapıyor.

Getty Images

6

Ginger Saç Kremi, 139.90 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Zencefil esans yağı, aksöğüt ekstresi ve organik aloe vera içeren bu saç kremi, saç derisini yatıştırmaya ve zayıf saçları güçlendirmeye yardımcı oluyor. Saçları canlandıran ve birebir vakitte köpeğe ve saç dökülmelerine karşı tesir eden bu krem %100 vegan olması ile dikkat çekiyor.

Getty Images

7

Aloe Vera Nemlendirici Şampuan, €30.95 CHRISTOPHE ROBIN skinstore.com

Aloe Vera içeriği ile dikkat çeken bu şampuan nazikçe saç tabanlarınızı temizlerken tıpkı vakitte fazla sebumu gideriyor. Saç tabanlarınızın bariyerlerini güçlendirirken Aloe Vera ve vitamin içeriği ile besleyen bu şampuan ile hayalinizdeki saçlara bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Getty Images

8

Aloe Vera Nemlendirici Şampuan, 44.99 TL THALIA boyner.com.tr

İçeriğinde ağır olarak aloe veraya sahip olan bu şampuan, kuru ve boyalı saçlara bakım sunuyor. Saç tabanlarını nemlendirirken birebir vakitte saç uçlarını besleyen bu şampuan, aradığınız saç kürü olabilir.

Getty Images

9

Aloe Vera Hero Jel, £16 PHB ETHICAL BEAUTY feelunique.com

Hem cildinizde hem de saçınızda kullanabileceğiniz bu aloe vera jeli, vitaminleri, proteinleri ve mineralleri ile saçınızın muhtaçlığı olan besin kaynaklarını sağlıyor. Cildinizde hücre yenilenmesini sağlarken saçınızda ise nemlendirme sağlayan bu jel tek bir eserde farklı işlevler buluşturuyor.

Getty Images

10

Saç Bakım Kremi, 45 TL KC PROFESSIONAL sevil.com.tr

Süreç görmüş ve boyalı saçlar için doğal bir nemlendirici olan bu saç kremi, içeriğindeki aloe veran ile çevresel etkenlerin saçınıza verdiği ziyanı geri çevirmeye takviye oluyor.

 

Getty Images

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.