Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti nasıl yapılır?

Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi?

Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti nasıl yapılır? Diyette kilo verme sürecini destekleyecek sağlıklı kilo verme kürleri ortasına ekleyebileceğiniz Saraçoğlu elma sirkesi kür tanımlarını deneyebilir, kilo değişimini kendiniz fark edebilirsiniz. Sabah uyanınca aç karna sirke içerek kilo verebileceğiniz üzere elma sirkesi ile yapılan kürleri de uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi ile kilo vermenin usulü…

Eski çağlardan günümüze kadar uzanan elma sirkesi; temizlikten yemeklere, yemekten cilt sıhhatine kadar ki olan yararlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Tıpkı beden sıhhatinde olduğu üzere diyette kilo vermek isteyen bayanların da imdadına yetişen sirke, çabucak hemen her türlü meyvenin fermente edilmiş hali ile elde ediliyor. Sirkenin çeşidi ne olursa olsun yapılan çalışmalarla bilimselliği kanıtlanmış sıhhat üzerindeki yararları, uzmanları gündelik yaşantı içerisinde sirke kullanımına teşvik ediyor. C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum bakımından güçlü olan sirke doğal bir antibiyotik kaynağıdır. Sirke içerisindeki enzimler, bitkisel asit ve organik hususlar bulundurur. Ödem söktürücü ve toksin atıcı özelliğiyle bedendeki fazla sıvıyı dışarı atarak detoks tesiri sağlar. Diyette orta öğünlerde tüketilmesi önerilen elmadaki metabolizma hızlandırıcı tesir, elma sirkesinde de motamot geçerlidir. Meyvelerin mayalanmış hali olması nedeniyle elmadaki zayıflatıcı tesirin daha fazla olduğu bile söylenebilir. Sıvı formda olduğu için kullanımı daha pratik olan elma sirkesinin sindirimi de daha kolay olmaktadır. Elma sirkesinde bulunan faal hususlar kana daha süratli karışacağı için bir anda metabolizma suratını da etkileyecektir.

SARAÇOĞLUNDAN ELMA SİRKESİ İLE KİLO VERME KÜRÜ

Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti nasıl yapılır?
Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti nasıl yapılır?

Üstteki tanımı uygulamak istemezseniz bir bardak ananas suyunun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı bal koyun ve yemek yemeden evvel tüketin. Elma sirkesi kürlerinden süratli sonuç almak için günde 3 kez 20 dakikalık kısa idmanlar uygulayın. Akşamları 40 dakika yürüyüş yapın. Günlük 2,5-3 litre su tüketin.

ZAYIFLATAN ELMA SİRKESİ KÜR TANIMLARI

2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suya döküp yemek yemeden 30 dakika evvel için. Elma sirkesinin damakta bıraktığı tat kekremsi olduğu için sulu halde bile tüketemiyorsanız ballı, papatya çaylı ya da sinameki tozlu kürleri ile deneyebilirsiniz.

1 su bardağı taze demlenmiş papatya çayına 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 tatlı kaşığı bal ek edin. Bu kürü gece uyumadan ya da kahvaltıdan evvel tüketebilirsiniz.

GEREÇLER:

1 bardak kadar su (200 ml)
2 yemek kaşığı elma sirkesi, tercihen konut imali (30 ml)
Bir tutam karbonat (çay kaşığı)

YAPILIŞI:

Üstte belirtilen materyalleri güzelce karıştırın. Şayet sonrasında tüketmek için hazırladıysanız oranını bozmayacak kadar fazlalaştırıp gerisini kavanoza doldurabilir ve buzdolabında saklayabilirsiniz. Yaptığınız bu kürü sabahları aç karna, her öğünden 30 dakika evvel ve gece uyumadan evvel tüketin. (Mide sorunu olanlar tüketmemelidir.)

NOT: Elma sirkesi kürlerini hekim onayı almadan denemeyiniz! Karışımı yaparken su ılık ya da kaynatılmış olmalıdır. Ekşimsi tattan hoşlanmayanlar aroma katmak için bir ölçü bal ekleyebilir.

SABAH AÇ KARNA ELMA SİRKESİ İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

Aç karna tüketildiği takdirde açlık hissettirmeyecek olması nedeniyle kan şekerinin inmesini önleyerek sıhhatsiz abur cubur tüketimi krizlerinin önüne geçiyor. Şayet gün içerisinde eliniz devamlı olarak abur cubura gidiyorsa aç karna elma sirkesi tüketerek abur cubur düşkünlüğünüzü anlık değiştirebilirsiniz.

Öte yandan asidik özellikleri ile bedendeki yağlanmaları da engelleyen elma sirkesi mucizesi, sağlıklı ve doğal formüllerden ince görünmenize yardımcı olur.

Lakin her ne kadar elma sirkesinin yağlanmayı engellemesinden bahsettiysek de unutulmaması gereken değerli bir nokta var ki o da elma sirkesinin aç karna tüketilmesinin kimi hassas bünyelerde midenin ziyan görebileceğidir. Bilhassa gastrit, reflü, mide fıtığı olanların bu manada şuurlu hareket etmesi gerekir.

SİRKELİ SU KİLO VERDİRİR Mİ?

Gün içerisinde aşikâr bir ölçüde sirkeli su içmek, yağ yakımını hızlandırıyor. Bedendeki ödem ve toksinlerin atılmasını sağlayan sirkeli su, fazla tüketildiğinde mide rahatsızlıklarına sebep olabiliyor. Bu nedenle sirkeli suyu tüketirken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Kilo vermek için sirkeyi ne vakit tüketmek gerekir?

Kahvaltıda fazla yemek yiyorsanız ve hareketsiz bir ömrünüz varsa, metabolizmanız yavaşlar ve alınan kaloriler bedende depolanır. Bu nedenle her sabah kahvaltıdan evvel sirkeli su tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıyeten spor ve antrenmanlardan evvel tüketilen sirke de zayıflamaya yardımcı olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.