PRENSES DIANA’NIN UNUTULMAZ KAZAKLARININ HİKAYESİ

‘İnsanların Prensesi’ olarak tanımlanan Leydi Diana’nın tarzı hala günümüzde konuşulmaya devam ediliyor. Kraliyet Ailesi kurallarına karşı gelen özgün stili ile günümüz tarzlarına de ilham kaynağı olan Diana’nın 20’li yaşlardaki stili birçok vakit göz arkası ediliyor. Davetlerde giydiği siyah elbiseler yahut paparazzi fotoğraflarındaki bisikletçi şortları ve logolu sweatshirleri konuşulurken, aslında Diana’nın 20’li yaşlardaki tarzı de bir o kadar etkileyici. Vefatından yıllar geçse de tesiri sona ermeyen Prenses Diana hem mental sıhhat mevzularına ışık tutuyor hem de tarzı ile büyümeye devam ediyor. 

‘The Crown’ serisinin yeni döneminde Prenses Diana’nın da mevzu olacağı duyurulduktan sonra Diana’ya olan ilgi daha da artmıştı. Bununla bir arada Diana’nın hayatının her etabı incelenirken, Amerikan marka Rowing Blazers, Diana’nın unutulmaz tarzlarını günümüze uyarlamanızı sağlıyor. Diana’nın en karakterli ve eğlenceli kazaklarını yine üreten Rowing Blazers, bu tarzların yepyeni dizayncıları ile bir ortaya geldiler. Diana’nın 80’li yıllarda giydiği Warm & Wonderful markasının siyah koyunlu kazağını ve Gyles and George’un ‘I’m A Luxury’ yazılı kazağını tekrar üreten Rowing Blazers, ikonik dizaynları 15 Ekim’de internet siteleri ve Londra’daki Selfridges mağazasından satışa sunacaklar. ‘The Crown’ izleme partileriniz için tam zamanında!

Şimdilerde Londra’daki Victoria & Albert müzesinin koleksiyonunda olan ikonik siyah koyunlu kazakta, beyaz koyunlar ile çevrili kırmızı bir kazakta siyah bir koyun göze çarpıyor. Prens Charles ile nişan haberinden kısa bir mühlet sonra bu kazağı giyen Diana, tarzındaki bildiri ile bahis olmuştu. Birbirine benzeyen beyaz koyunlar ortasında eşsiz ve özgün bir siyah koyun olduğu bildirisini veren Diana’nın bu kazağının gerisindeki aslında çok derin bir mana gizliydi! 

Koyun kazağının yanı sıra bir de ‘I’m A Luxury’ (Ben Bir Lüksüm) kazağını tekrar tasarlayan Rowing Blazers, kazağın orjinal dizayncısı Gyles Brandeth ile birlikte çalıştı. Prenses Diana’nın giymesinin akabinde birçok kopyası yapılan bu kazak, Gyles and Goerge’un gerisindeki tasarımcıların tam vakitli olarak trikoya ağırlaşmalarına sebep olmuştu. 

Diana’nın kazaklarının yine üretilmesini destekleyen Warm & Wonderful dizayncıları Joanna Osborne ve Sally Muir, “Diana’nın koyun kazağımız ile birinci görüntülenmesinin akabinde, bu tasarım efsanevi hale geldi. Wales Prensesi bu tasarımı birçok farklı yerde giydi ve bu da kazağı yalnızca İngiltere’de değil tüm dünyada tanınan hale getirdi,” dediler. 

Vintage kazakları tekrar yaratmak hakkında konuşan Rowing Blazers Kreaif Yöneticisi Jack Carlson, “Orijinal dizayncılar ile işbirliği yapmak bu dizaynları benim için daha da özel yapıyor. Joanna Osborne ve Sally Muir’i yirmili yaşlarda bu kazakları Sloane Rangers’a, pop yıldızlarına ve kraliyet ailesine sattıklarını hayal edebiliyorum. Şu sıralar havada harikulade bir nostalji var ve Diana’nın tarzına de ilgi çok daha azla arttı,” dedi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.