PRADA’NIN SOTHEBY’S AÇIK ARTIRMASI BEKLENTİLERİ AŞTI!

Prada’nın Sotheby’s ile birinci açık artırması iki markanın da beklentisini aştı! Geçtiğimiz Pazartesi günü bir basın açıklaması yayınlayan Prada, ‘Tools of Memory’ ismindeki açık artırmanın çok özel olduğunu belirtti. Her özel modülün satıldığını ve toplam 595 teklifin yapıldığını söyleyen Prada, toplam gelirin yaklaşık €337,200 olduğunu açıkladı. 

Prada x Sotheby’s Açık Artırması (Prada)

Pandemi sebebiyle tüm dünya karantina sürecine girerken Prada, Temmuz ayında Sotheby’s ile kıyafetlerin ve özel nesnelerin olduğu bir açık artırma düzenleyeceğini duyurmuştu. Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen Prada erkek ve bayan giysi Sonbahar 2020 gösterisinde kullanılan nesneleri ve kıyafetleri açık artırmaya çıkaran Prada, tüm gelirleri UNESCO’nun COVID-19 Global Eğitim Koalisyonu İnsiyatiflerine bağışlıyor. 

Rem Koolhaas’ın ‘Anti-Hero’ Heykeli (Prada)

Açık artırmada 72 modül satışa çıkaran Prada, 27 ülkeden teklif verenlerin olduğunu belirtirken, neredeyse kesimlerin yarısının beklenen fiyatların üzerinde satıldığını belirtti. İştirakçilerin %73’ü birinci kere Sotheby’s açık artırmalarına katılırken, %35’inin 40 yaşın altında oldğu açıklandı. 

Rem Koolhaas’ın ‘Atlas‘ Heykeli (Prada)

Rem Koolhaas’ın iki heykelini de açık artırmaya dahil eden Prada, bu heykellerin satışından toplam olarak €83,160 kazandı. €50,400’e satılan ‘Atlas’ herkeli beklenenin 10 katı fiyatına satılırken, Anti-Hero heykeli ise yeniden beklenenin üzerinde €32,760’a satıldı.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.