PRADA GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLERİYE TAŞIYOR

Geçtiğimiz haftalarda Raf Simons ve Miuccia Prada ile ortak yaratılan İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyonunu sunan Prada, artık ise yeni ikonik naylon koleksiyonunu sergiliyor. Prada Re-Nylon ismindeki yeni koleksiyonda markanın en bilindik gereci ve sembolü haline gelen naylon çağdaş lüks olarak tekrar yaratılıyor. Kırk seneyi aşkın bir müddettir çağdaş lüks, endüstriyel hoşluk ve çağdaş ömrün farklı bir görüşü olan naylon kumaşı, Prada Re-Nylon ile kumaş teknolojisinde kalite kaybetmeden döngü halindeki lüks esintisini yansıtıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Birinci olarak 2019’da ortaya çıkan Prada Re-Nylon, altı klasik çanta tarzını naylon halinde sunmuştu. Ekolojik olarak farkında ve %100 geri dönüştürülmüş naylon kullanan bu dizaynlar 2020’de daha geniş bir kapsamda ele alınıyor. Birinci sefer Prada’nın giysi koleksiyonlarına yansıyan naylon, geri dönüştürülen kumaşlar ile dikkat çekiyor. Prada’nın çağdaş lüks için getirdiği inovatif bir teknik olan gabardin naylonlar 21. Yüzyıl için yine yapılandırılarak sürdürülebilirliğin geleceğini öne çıkarıyor.

Re-Nylon 2020 (Prada)

Prada’nın giysi koleksiyonlarında kullanılan Re-Nylon, spor giysi temellerini lüks silüetler ile buluştururken ortaya şık paltolar, kabarık etekler, şık kokteyl elbiseleri, montlar ve atletik ayrıntıları modüller çıkıyor. 1984 yılında yaratılan ikonik Prada naylon sırt çantasına atıfta bulunan aktüel kesimler aksesuarda ihtilal yaratan bu kumaşı giysiye taşıyor. Bu sırt çantasını kusursuzca elbiseye dönüştüren Prada, geri dönüştürme ve yine yapılandırma konseptlerini kullanarak, eskiyi yeniye dönüştürme fikri ile Re-Nylon asıllarına sadık kalıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Birinci naylon giysi koleksiyonu ile birlikte birinci Re-Nylon ayakkabısını tasarlayan Prada, geri dönüştürülen naylon kumaşını Monolith postallarında ve yüksek konçlu sneakerlarında da kullanıyor. Hem bayanlar hem de erkekler için naylon aksesuar dizaynlarını genişleten Prada, bel çantaları, sırt çantaları, kemerler ve şapkalar ile sonları genişletiyor. Prada naylon teknolojisinin zamansızlığını öne çıkaran Prada, 2000 yılından arşiv dizaynları kullanarak, Prada Re-Nylon logosunu ve estetiğini sonsuz kılıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Okyanuslardan toplanan balıkçı ağları ve plastikleri kullanan Prada, atıkları geri dönüştürerek göz alıcı lüks modüller yaratıyor. Okyanustan toplanan atıkları tekrar yapılandıran ve dönüştüren Prada, ECONYL teknolojisi ile büsbütün geri dönüştürülmüş bir kumaş ortaya çıkarıyor. Faal olarak global ısınmaya ziyanı %90 oranda azaltmaya yardımcı olan bu teknoloji, sürdürülebilir çağdaş lüksü temsil ediyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Artık ve gelecek için sürdürülebilir insiyatiflere olan bağlılığının altını çizen Prada Re-Nylon, şirket içerisindeki sürdürülebilirlik maksatlarına sadık kalıyor. 2021’e kadar tüm saf naylonları geri dönüştürülmüş hale getirmeyi amaçlayan Prada, naylon üretimi ile lüks bakış açısını değiştirmek istiyor. Yeni bir nosyon temsil eden Re-Nylon yalnızca üretim sürecini değil fakat tıpkı vakitte eserleri de değiştiriyor. Bir lüks fikri değil lakin ideolojisi olan Re-Nylon, büsbütün sürdürülebilir ve farkında bir alternatif sunuyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.