Nergis sabunu nedir ve ne işe fayda? Nergis sabunu ile cilt temizleme

Nergis sabunu genel olarak cildi nazik bir formda ve kurutmadan temizleme özellikleri ile ünlü bir eserdir. Günümüzde birden fazla cilt bakım eserlerine eklenen nergis sabunu hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Nergis sabunu nedir ve ne işe fayda? Nergis sabunu ile cilt temizleme teklifleri yazımızda bulabilirsiniz.

Nergis çiçeği,  çiçeklerin içerisinde en hoş kokuya sahip olan ve en hassas çiçeklerden birisi olarak tanımlanabilir. Epey çabuk solan, çiçekleri ve sapları da çok narin olan bir çiçek çeşididir. Halk lisanında fulya biçiminde de isimlendirilmektedir. Nergisgiller familyasından Narcissus cinsinden bitki cinslerinin ortak ismi nergis, 20–80 cm kadar yükselebilmektedir. Soğanlı olan bu bitkilerde taç yaprakları beyaz yahut sarının karışımları biçimindedir. Nergis çiçeğinin yararları da saymakla bitmiyor. Harika kokusu sayesinde geniz tıkanıklığının açılmasına yardımcı olmaktadır. Nergis çiçeğinin kaynatılması ile içilmesi ya da haşlanması ile tüketilmesi, kusmayı önler ve midede bulunan nemi çeker. Bunun yanı sıra cilt bakımında da kullanılan nergis çiçeğinden sabun yapılıyor. Bu sabun, genel olarak saf organik zeytinyağı, shea yağı, ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı, hurma yağı, palmiye yağı, jojoba yağı, gliserin, bal, yulaf ezmesi, keçi sütü, vanilya esansiyel yağı, nergis esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı, gül esansiyel yağı, yasemin esansiyel yağı üzere doğal bileşenler ile yapılır. Bunun yanı sıra öteki esansiyel yağlar, kurutulmuş otlar, kurutulmuş çiçekler ve baharatlar da dileğe nazaran eklenebilir. Bu doğal sabun kuru ve hassas ciltler için yumuşak ve nemlendirici özellikler stantlar. Uzun periyodik kullanım için nergis çiçeği kurutulur ve öğütülür. 

Nergis sabunu genel olarak cildi nemlendirir, nazikçe temizler, yumuşatır, cilde eksiksiz bir bakım yapar. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri cildin tüm mikroplardan, mantarlardan ve bakteriyellerden temizlenmesini sağlar. Ciltteki mantarları yok eder. Bunun yanı sıra tırnak mantarı, ayak mantarı ve genital mantarı tedavi eder.

Saf nergis sabunu çok ender ve kıymetlidir. Varlıklı çiçek ve yeşil aromaya sahiptir ve birinci sınıf sabunlarda kullanılır. Varlıklı bir çiçek ve yeşil aroması vardır. Saf olanlar çok konsantre olur. Bu sabunun afrodizyak özellikleri vardır. Üstelik saç dökülmesini maniler ve kelliği tedavi eder. 

Bu doğal sabunun yatıştırıcı ve uyarıcı tesiri sindirim, teneffüs ve hudut sistemlerinin spazmlarını azaltır. Ayrıyeten göğüste tıkanıklık, spazmodik öksürükler, nefes darlığı, kas krampları, astım, spazmodik ishal, konvülsiyonlar ve çeşitli hudut rahatsızlıkları tedavi eder ve büyük bir rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

NERGİS SABUNU NASIL KULLANILIR?

Nergis sabununu ıslak yüzünüzde, ıslak bedeninizde ve ıslak saçlarınızda köpürterek ve masaj yaparak uygulayın. Akabinde ılık suyla durulayın.

NERGİS SABUNU FİYATI NE KADAR?

Bu sabunun fiyatı 12 lira ile 25 lira ortasında değişir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.