Nejat İşler’den ‘Ercüment Çözer’ açıklaması

Türk televizyonlarının unutulmaz dizilerinden biri olan Behzat Ç., 3. sefer ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Dizide Behzat Ç. karakterine hayat veren usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, üretimin tekrar izleyiciyle buluşacağını geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

“BİZİ İKNA ETMEK GÜÇ DEĞİL!”

Bir davette muhabirlerin sorularını yanıtlayan Beşikçioğlu, “Bizi ikna etmek hiç o denli sanıldığı üzere güç bir şey değil. Yazılı bir metin içerisinde gördüğünüz öykü sizi etkiliyorsa bütün sanatkarlar için bu kafidir. O yüzden ikna etmek sıkıntı olmaz, yeterli bir eser varsa ortada, sizi etkilemek o kadar sıkıntı bir iş değildir” demişti.

Ünlü oyuncu, “Behzat Ç. karakteri üzerinize mi yapıştı sanki?” sorusu üzerine, dizi dalını değerlendirip şöyle bir tespitte bulunmuştu:

Bilmiyorum ki? Metin Behzat Ç. kadar güçlü yazılsa, yeterli bir senaryo olsa demek ki, o kadar güçlü bir senaryo o kadar güçlü bir karakter yaratılabilse yeniden devamı gelecek diye düşünüyorum. Yeni jenerasyon dizilerin içerisinde, daima karakterlerin öyküsünün peşine takılmak yerine, olay örgülerinin peşine takılmayı tercih ettiğimiz için sistem kendi içinde tuhaf bir çöküntü yaşıyor.

“ERCÜMENT ÇÖZER KARAKTERİNE VEDA ETTİM”

Beşikçioğlu’nun bu açıklamasının akabinde gözler dizide ‘Ercüment Çözer’ karakterine hayat veren Nejat İşler’e çevrildi. İşler, hususa ait Twitter hesabından bir bildiri paylaştı.

50 yaşındaki ünlü isim, “Çok sevdiğim Ercüment Çözer karakterine veda ettim. Katkısı olan herkese teşekkürler. Daha yapılacak çok iş var” tabirlerini kullandı.

Behzat Ç. dizisiyle hafızalara kazınan Ercüment Çözer karakteri, Blu TV’de iki dönem yayınlanan “Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’ isimli dizinin ana karakteri olarak yer almıştı. İşler’e dizide Erkan Can, Miray Daner ve Boran Kuzum eşlik etmişti.

‘ALİÇO’ TAKLİDİ KIRDI GEÇİRDİ

Öte yandan Nejat İşler, geçtiğimiz aylarda oyuncu arkadaşları Kadir Çermik Aytaç ve Uşun Özel ile birlikte Cihangir’de görüntülenmişti. İşler, bir orta Çukur dizisinin oyuncusu İstek Kocaoğlu’nun canlandırdığı ‘Aliço’ karakterinin taklidini yapmıştı. Masada bir mühlet gülme krizi yaşanmıştı. Manzara alındığı fark edilince garsonun söylemesi üzerine yerin ışıkları kapatılmıştı.

2014’TE AĞIR BAKIMDA TEDAVİ GÖRDÜ

Septik şok (Sepsis) geçiren Nejat işler, 17 Ocak 2014 tarihinde hastaneye kaldırılarak ağır bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı 22 Ocak’ta Bodrum’daki hastaneden İstanbul’da özel bir hastaneye nakledilmişti. Sevenlerini korkutan oyuncu, Nisan 2014’te taburcu olmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.