Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar mahpus istemi!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede; müzikçi Ece Ronay Bilir’in, Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil’le tanıştığı ve toplumsal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı.

Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir’in, bir mühlet sonra Erbil’e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Ünlü şovmenin de rastgele bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği söz edildi.

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Tarafların 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri bildirilen iddianamede, üç gün sonra Erbil’in telefonundan Bilir’e bildiri atıldığı kaydedildi. Karşılıklı mesajlaşmanın akabinde Ece Ronay Bilir, ‘Sesli ve imajlı bir mesajla hakaret’ argümanıyla şikayetçi oldu.

“MESAJLARI ASİSTANIM ATTI”

İddianamede, Mehmet Ali Erbil’in kuşkulu sıfatıyla alınan tabirinde, bildirileri kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.’nin attığını sav ettiği belirtildi. Nuray K. ise tabirinde, Bilir’in Erbil’e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak, kendisinin ileti yazmaya başladığını söyledi.

İddianamede Erbil’in bildirilerinin Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek, bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil’in başka iletisinin ise tehdit cürmünü oluşturduğu söz edildi.

8 YIL 10 AYA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

İddianamede kuşkulu Mehmet Ali Erbil’n ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘Sesli yazılı yahut manzaralı bir mesajla hakaret’ ve ‘Tehdit’ kabahatlerinden 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mehmet Ali Erbil, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.