MBFWI DEFİLELERİ ÖN SIRADAN İZLEMEYE DAVET EDİYOR! Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un büsbütün dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Kümesi (TTG) takviyesi ile gerçekleşecek

MBFWI DEFİLELERİ ÖN SIRADAN İZLEMEYE DAVET EDİYOR!

MBFWI DEFİLELERİ ÖN SIRADAN İZLEMEYE DAVET EDİYOR! Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un büsbütün dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Kümesi (TTG) takviyesi ile gerçekleşecek 15. dönemi 12 Ekim tarihinde, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Istanbul Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İdare Heyeti Lideri Mustafa Gültepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi İdare Şurası Lideri İsmail Gülle’nin konuşmalarıyla saat 11:45’te başladı.

Birinci dijital MBFWI kapsamında yayınlanacak 30 defilenin yanı sıra her defilenin akabinde gerçekleşecek sunuculuğunu Ece Sükan, Rachel Araz Kiresepi, Ceylan Atınç, Aslı Barış ve Asena Sarıbatur’un üstlendiği canlı yayınlar ve Olivia Palermo,  Leonie Hanne, Veronica Ferraro, Tamara Kalinic  ve Amy Julliette Lefévre üzere milletlerarası iştirakçilerle zenginleşen fashion talk’larla küresel çapta tüm moda severleri beş gün boyunca ekranları başına kilitleyecek. Canlı yayının öbür konukları ortasında ise Nil Karaibrahimgil, Begüm Kütük, Leyla Alaton, Derin Mermerci ve Bora Aksu üzere isimler de bulunuyor.

Season-Free Bir Dönem

12-16 Ekim tarihleri ortasında gerçekleşecek MBFWI, tasarımcıların İlkbahar-Yaz 2021 dönemlerinin yanı sıra Sonbahar-Kış 2020/21 dönemlerine da yer vererek dönem içi koleksiyonları son tüketici ile buluşturan yaratıcı bir season-free platform fonksiyonu görecek. Ayrıyeten farklı dönemlere yönelik dizaynları tıpkı koleksiyon çatısı altında sunmak isteyen dizayncı markaları ve dizayncıları da ağırlayacak.

MBFWI Takvimi Çok Renkli 

Çekimleri geçtiğimiz aylarda Galataport İstanbul ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen defile yayınlarının yanı sıra tasarımcıların retrospektif görüntüler, backstage kıssaları ve gibisi yaratıcı içerikler hafta boyunca izleyicilerle buluşacak. Defilelerin akabinde Fişekhane’de kurulan stüdyoda dizayncı ve konuklarıyla birlikte gerçekleştirilecek canlı yayınlarda ise yeni koleksiyonlara bakış, modada dijitalleşme süreci ve daha fazlası izleyenleri bekliyor.

Tasarımcıların yanı sıra objektiflerini MBFWI’ye çeviren ve koleksiyonların lookbook’larını fotoğraflayan moda fotoğrafçıları Emre Gerçek, Emre İnanç ve Erdi Doğan, MBFWI’nin 15. Dönem belgeseline imza atan Murathan Özbek ve MBFWI Tanıtım Filmi’ni yöneten Koray Birand, Behind The Scenes isimli konuşma serisinin konukları ortasında yer alacaklar.

Aktifliğe dair ayrıntılı bilgiye www.mbfwistanbul.com adresinden erişebilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.