MBFWI 2020 MEHTAP ELAİDİ DEFİLESİ

Öze geri dönüş olarak çevrilebilecek #backtopointzero temasını Mehtap Elaidi dört farklı açıdan ele aldı. Dizayncı bu öze dönüş macerasına birinci evvel markasının özüne dönerek başladı; koleksiyonun odak noktasına beyaz gömlekler ve beyaz poplin kumaş oturtulurken markanın eski koleksiyonlarından ikonikleşmiş birtakım modüller da bu dönemde yine hayat buldular.  

Daha sonra rotasını ülkemize çeviren Mehtap Elaidi, pandemi sürecinde çiçek açarak tasarım takımının huzur depolamasını sağlayan mimoza ağaçlarından ilhamla özel bir desen hazırladı, bu desen organik kotona basıldı ve uçuşan elbiselere taşındı. Türkiye’nin klâsik sanatlarından oya işini koleksiyona yansıtmak isteyen takım ÇATOM ile bir ortaya geldi ve ÇATOM’un iş sağladığı yetenekli bayanlar koleksiyona özel boncuklu mimoza oyası ve Türkiye’ye has olan çintemani deseninin oyasını işlediler. Bu oyalar cep kenarlarına, etek uçlarına ve yakalara dikilip baharı ve Türkiye’nin özünden ayrıntıları tasarım modüllerine taşıdılar. Bu işbirliğinden bir hatıra kalması ve bayanların el emeğine bir nevi hürmet duruşu olması ismine koleksiyondaki bluz ve gömlek isimlerine oya işlerini yapan bayanların isimleri verildi.

Mehtap Elaidi bayanı olarak tanımlanan müdanasız bayanın umut dolu hissettiğinde yahut hissetmek istediğinde giymek isteyeceği bu koleksiyon her dönem olduğu üzere varlıklı tasarım ayrıntılarıyla özgün ve giyilebilir bir boyuta taşınıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.