Kanseri önleyen Kudret narının yararları nelerdir?

Kanseri önleyen Kudret narının yararları nelerdir?

Kanseri önleyen Kudret narının yararları nelerdir? C vitamini bakımından varlıklı olan kudret narı, bal ve zeytinyağı karıştırılıp tüketildiğinde insan sıhhatine inanılmaz yararlar sağlıyor. Sizler için tropik meyveler ortasında en çok tüketilen kudret narı hakkında merak edilenleri derledik. Hücreleri yenilen kudret narı bilhassa kanser tedavisinde olulu tesirler verdiği söyleniyor. Zeytinyağı ve bal ile tüketilebilir. Pekala kudret narının yararları nelerdir?

Bol su ve güneş sağlandığında saksıda bile yetişebilen kudret narı ilaç endüstrisinde kullanılır. İlkbaharda büyüyen yaz aylarında ise meyve veren kudret narının öz suyunun tadı epeyce acıdır. Olgunlaşmadan tüketilmez. Kudret narı meyvesi mineral ve vitamin bakımından zengindir. İçeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, B vitaminleri bulunur. Kimi araştırmalarda bayanların kısırlık tedavisinde doğal yarar sağladığı gözlemlenmiştir. Alternatif tıpta sıklıkla kullanılır. Birtakım aktarlarda kudret narı, zeytin yağı ve balı karıştırıp satıyorlar. Bu karışım mide ve bağırsak sıkıntılarına düzgün gelir. Kudret narının biraz acı tadı olduğundan bal ve zeytin yağı ile tüketilir. Ayrıyeten aktardan almak istemeyenler meskende de hazırlayabilir. Kabakgiller ailesine ilişkin kudret narının anavatanı Uzak Doğu ve Güney Amerika’dır. Ülkemizde bilhassa Bursa ve Yalova’da seralarda özel şartlarda yetiştiriciliği yapılır.

KUDRET NARININ YARARLARI NELERDİR?

Sindirim hastalıklarının başında gelen kabızlık sindirilmeyen yemeklerin kalın bağırsakta birikmesi ile ortaya çıkar. Bu hastalık çok ciddiye alınmasa da ilerleyen vakitlerde değerli bağırsak sıkıntılarına neden olabilir. Uzmanlar günde bir kaşık kudret narı, bal ve zeytin karışımı tüketerek bağırsaklarda biriken besin atıklarının çözülmesine yardımcı olunur. Böylelikle kabızlık sorunu giderilmiş olur. Birebir vakitte bu karışım ülser, gastrit, kolit ve reflü üzere meselelere da düzgün gelir.

– Yapılan kimi araştırmalarda kudret narının bedende tümöre dönüşme ihtimali olan hücrelerin sıhhatini koruduğu tespit edilmiştir. Bilhassa göğüs kanserindeki hücrelerde tesirli olan kudret narının tesirlerinden faydalanmak için nizamlı tüketilmesi gerekir.

 Lutein ve Lycopnene unsurları tabiatta bulunan en tesirli antibiyotik tesire sahiptir. Kudret narı bu iki unsur bakımından epey zengindir. Antibiyotik beden ağrıları içinde tesirlidir.

Kanseri önleyen Kudret narının yararları nelerdir?
Kanseri önleyen Kudret narının yararları nelerdir?

Eski beşerler yanık tedavisinde de kudret narını kullandıkları ve olumlu sonuçlar aldıkları biliniyor. Kudret narının meyvesinin çekirdeğini çıkartıp zeytin yağı ile ezip bir kavanoza koyun. Yanık esnasına çabucak müdahale edebilirsiniz. Buzdolabında koruma ederek bir yıl boyunca kullanabilirsiniz.

E vitamini ve protein bakımından varlıklı olan kudret narı bağışıklık sistemini güçlendirmede tesirlidir. Bedene besin, hava ve çevresel tesirlerden ötürü giren virüslere karşı kalkan oluşturur. Hastalıklara yakalanma oranını düşürür.

Antienflamatuvar tesiri sayesinde iltihabı yok eder. Kudret narı ve zeytinden hazırladığınız kremi birebir vakitte iltihap kapmış bölgelere de sürebilirsiniz.

Kudret narı bedende en fazla karaciğere yarar sağlar. Adeta karaciğerin yenilenmesinde ve temizlenmesinde takviye olur. Bu sayede cilt hastalıklarına da yeterli gelir. Bedendeki yağ oranını azaltan kudret narı akne ve sivilce oluşumunu da önlemiş olur.

Kandaki toksinleri de temizleyerek kan hücrelerini istikrarlar. Yapılan bir öbür araştırmada kudret narının kandaki şeker oranı açısından da tesirli olduğu şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir meyve olduğu ortaya çıkarılmıştır.

KUDRET NARI ZEYTİNYAĞI VE BAL KARIŞIMI!

10 tane kudret narının çekirdeklerini çıkartıp geri kalan kısmını blendırdan geçirin içerisine bir su bardağı zeytinyağı ve bir su bardağı bal ekleyerek güzelce karıştırın bir kavanoza koyup buzdolabında bekletin. Sonraki gün kullanmaya başlayın. Bu karışım bedendeki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Tıpkı vakitte bağışıklık sistemini kuvvenlendirerek virüslerle başa çıkmalarını sağlar. Sindirim sisteminin işlevlerini düzenletir. Gerilim ve yorgunluk üzere sıhhat meselelerini kolaylıkla tedavi eder.

KUDRET NARININ ZARARI VAR MI?
KUDRET NARININ ZARARI VAR MI?
KUDRET NARININ ZARARI VAR MI?

Her besinde olduğu üzere kudret narı da çok ve bilinçsizce tüketildiğinde önemli sıhhat meselelerinin yaşanmasına yer hazırlar. Kandaki şeker açısından yararlı olan bu besin çok tüketildiğinde şekerin düşmesine ya da artmasına eden olabilir. Kan basıncını artırdığından adet periyotlarında çok kanama ya yol açar. Bu nedenle hamile kalmak isteyen ya da gebe bayanların tüketmesi sakıncalı olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.