Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin!

Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin!

Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin!

Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin! Çağın hastalıklarından biri olarak kabul edilen kanserden korunmanın en kıymetli yolu yiyecek içeçek nizamının sağlanmasıdır.  Sağlıklı ömrün temelini oluşturan sağlıklı beslenme bilhassa muhakkak bir yaştan sonra epey gerekli olan bir durumdur.Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir’den kanser hakkında merak edilen her şeyi öğrendik. Pekala kanser riskini azaltan yiyecekler neler? İşte kansere yakalanmamak için hayatınızından asla çıkarmamanız gereken besinler!

Kanseri önleyen mucize besin fasulye! 

Fasulye kanser riskini azaltan yiyecekler ortasında birinci sırada yer alsıyor. Özellikle kalp krizi ve göğüs kanseri riskini  azaltan bu yiyecek kadınlık hormonlarının istikrarlı olmasına katkı sağlıyor.

Yağlı balık tüketin 

Haftada iki-üç defa yenebilecek yağlı balıklarda en faydalı öge Omega-3 yağ asitleridir. Somon, sardalye üzere balık çeşitleri hücre zarının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ruhsal sorunlara de yeterli geldiği bilinmektedir.

Bol bol yoğurt yemeye ihtimam gösterin!

Yoğurdun insan sıhhatine olan yararlarını bilmeyen yoktur. Sindirim sistemi ve bağırsakları düzenleyen yoğurt tıpkı vakitte bayanlarda göğüs kanseri riskini de azaltıyor. Birçok mevzuda fayda sağlayan yoğurt tıpkı vakitte mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azaltıyor.

C vitamini içeren meyveler tüketin

Çilek, ahududu, böğürtlen ve kızılcık üzere meyveler özellikle meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan meyve kümeleri ortasında yer alıyor. C vitamini ve folik asit açısından çok varlıklı olan bu meyveler, cildi yaşlanmaya karşı da koruyarak cildin yenilenmesini sağlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.