İpek kirpik nasıl yapılır? İpek kirpik ziyanlı mıdır? İpek kirpik kalıcı mıdır?

Son vakitlerin en tanınan uygulamalarından biri olan ipek kirpik, bayanlar tarafından adeta ilgi görüyor. Kirpiklerin gür, uzun ve her daim akımlı görünmesini sağlayan ipek kirpik uygulaması hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık. İpek kirpik ziyanlı mıdır? İpek kirpik kalıcı mıdır? İpek kirpik fiyatları nelerdir? Konutta ipek kirpik yapılır mı? Merak edenler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bayanlar her vakit kirpiklerinin dolgun ve uzun olmasını ister. Bunun için rimelden yardım alabilirsiniz. Fakat rimel benim için tahlil değil, her gün de takma kirpikle uğraşmak istemiyorum diyorsanız, ipek kirpik uygulaması tam da size nazaran. Saf ipekten imal edilen ipek kirpikler, sentetik eserlere göre daha estetik ve esnek bir yapıya sahiptir. Daha alımlı bakışlara sahip olmak için kirpiklerini rimelle çoğaltmak yahut dökülen kirpiklerinin yerine takma kirpik kullanmak istemeyenler için yenilikçi bir tahlil olan ipek kirpik kirpik uygulaması, mutlu edici sonuçlar taşır. Kirpikleri seyrek, düz, açık renk ve ince yapıda olan şahısların, daha bariz ve dolgun kirpiklere sahip olmak hedefli yaptırdıkları usuldür. İpek kirpik son vakitlerin en yaygın uygulaması ortasında gösteriliyor. Sebebi ise en az 90 gün rimel sürmeden kirpikleriniz dolgun ve uzun olmasıdır. İpek kirpik uygulaması her ne kadar zararsız bir uygulama olsa da göz etrafı yüzün en hassas bölgesi olduğu için en küçük bir yanılgı size ziyan verebilir.

NOT: İpek kirpik uygulaması yaptırmaya giderken göz makyajınızı yapmadan gitmeniz uygulama esnasında kolaylık sağlar. Uygulama sırasında gözleriniz daima kapalı olacağı için lens kullanırsanız çıkarmanız gerekir.

PEKALA İPEK KİRPİK NASIL YAPILIR?

İpek kirpikler, tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulanmaktadır. Kolay ve kolay bir süreçtir. İpek kirpik uzmanlar tarafından yapılıyor. Uygulama ekseriyetle 1 – 2 saat ortasında sürmektedir. Aşikâr bir vakit sonra uygulanan ipek kirpik kişinin kirpiğinden ayrılarak dökülmektedir. 

Bu süreci yaptıran bireyler uzun vakitli olması için daima bakım yaptırmalıdır. Uygulama esnasında yapıştırma süreci organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla yapılıyor. 3 hafta ile 6 ay ortasında kullanım sağlanmaktadır. Bu yapıştırıcılar gözlerde hassasiyet olmaması için gereklidir.

İpek kirpik uygulamaları muhakkak uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kişinin göz hassasiyeti ve alerjisi varsa, deneme hedefli her iki gözüne de 2 adet kirpik takılarak 24 saat uygulamayı denemesi gerekmektedir. İpek kirpik uygulamaları yaz ve kış mevsiminde yapılmaktadır. Uygulama yaptırdığınız kirpiklerinize gece makyajı yapabilirsiniz.

Ama makyaj temizleme eserini yağsız tercih etmelisiniz. İpek kirpiklerinizi banyo, sauna, hamam deniz ve havuz üzere alanlarda kullanabilirsiniz. Ama ph derecesi yüksek olan havuzlarda sorun yaşanabilir. Dikkat edilmelidir. Gözle alakalı bir süreç yaptıracağınız için ilerde sorun yaşamamak ismine dikkatli olmanızda yarar var.

 

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

İpek kirpikler ile uzun bir müddet geçirildikten sonra çıkartılmaları gerekiyorsa bu sürecin meskende yapılmamasında yarar var. Meskende yapılan süreçler doğal kirpiklerin dökülmesi üzere istenmeyen sonuçlara taban hazırlayabilir. İpek kirpiklerin çıkarılması için yapıştırılırken kullanılan materyale özel bir solüsyon kullanılması gerekir. Şayet meskende bu türlü bir materyal yok ise tahriş oluşma ihtimali doğar. Bu yüzden kirpiklerin çıkartılması için de yeniden bir uzmandan yardım alınması önerilir .

İPEK KİRPİK BAKIMI NASIL YAPILIR?

İpek kirpik bakımında birinci koşul hijyen kurallarına uyulmasıdır. Yağlı eserler yahut maskaralar kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Düşen kirpiklerin yerine yenisini eklemek gerektiğinde tekrar bir uzman yardımına gereksinim duyulur. Gece uyurken kirpiklerin üzerine yatmak ya da sık sık gözleri ovuşturmak üzere kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılması gerekir.

İPEK KİRPİĞİN FİYATI NEDİR?

İpek kirpik fiyatları her yere nazaran, kişinin fizikî yapısına ve seans aralığına nazaran değişkenlik göstermektedir. Yeni 2020 ipek kirpik fiyatları 350 TL‘den başlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.