HİNDİSTAN CEVİZİNİ GÜZELLİK RUTİNİMİZE NASIL EKLERİZ?

HİNDİSTAN CEVİZİNİ GÜZELLİK RUTİNİMİZE NASIL EKLERİZ?

HİNDİSTAN CEVİZİNİ GÜZELLİK RUTİNİMİZE NASIL EKLERİZ? Hindistan cevizi uzun bir müddettir cilt bakımı ve hoşluk için ‘sınır tanımayan mucizevi içerik’ olarak isimlendiriliyor. Süratli saç uzamasından akne ve egzama tahliline kadar birçok yararı olan hindistan cevizini hoşluk eserlerinde yağ, süt yahut su formunda görüyoruz. Yağ halinde bakım ve düzgünleştirme sağlayan hindistan cevizi su formunda nemlendirme ve süt formunda ise cilt bariyerlerini güçlendiriyor. Tırnak, el, beden, saç ve yüz üzere bedeninizin her yerinde kullanabileceğiniz hindistan cevizi, hakikaten de cilt bakımı departmanının en çok istikametli içeriklerinden biri. İçeriğindeki yağ asitleri ve anti-bakteriyel tesiri ile kusursuz bir nemlendirici olan hindistan cevizini nasıl kullanacağınızı aşağıda görebilirsiniz…

BEDEN NEMLENDİRİCİSİ

Yalnızca yüz için değil birebir vakitte beden için epey yararlı olan hindistan cevizi, cildinizi yatıştırarak nemlendiriyor. Cilt bariyerlerini güçlendirirken nem oranlarını düzenleyen hindistan cevizi, kuru kış günlerinde ülkü bir tahlil olabilir.

Hindistan Cevizi Beden Sütü, 38.43 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr

Hindistan cevizinin tesirli gücüyle cildinizi nemlendiren bu beden sütü duştan sonra kullanılabilir. Kuru havaya karşı cildinizin nem bariyerlerine dayanak olan hindistan cevizini bu hafif fakat tesirli formda deneyebilirsiniz. 

 

MAKYAJ TEMİZLEYİCİSİ

Hindistan cevizi yağı yahut sütü güçlü bir makyaj çıkarma tecrübesi için ülkü içerikler ortasında. Ciltteki kalıntıları zahmetsizce temizleyen hindistan cevizi yağı birebir vakitte yüzünüzdeki fazla sebumu azaltıyor. Şayet daha yağlı bir cildiniz varsa süt yahut su formunda hindistan cevizi eserlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Makyaj kalıntılarını temizlerken tıpkı vakitte gün uzunluğu yüzünüzdeki biriken kiri de gideren hindistan cevizi, cilt bakımınızı da yapmış oluyor.

Nemlendirici Makyaj Temizleyicisi, £24 PIXI cultbeauty.co.uk

Besleyen ve nemlendiren hindistan cevizi ile formüle edilen bu makyaj çıkarıcısı, uzun bir günün akabinde tüm kalıntıları gidermeyi kolaylaştırıyor. Cildinizi temizlerken birebir vakitte nemlendiren bu makyaj temizleyicisi, hassas göz bölgesi için de kullanıma uygun. 

 

SAÇ KREMİ

Hindistan Cevizi Rutini, Kuru ve yıpranmış saçlarla gayretiniz bir türlü sona ermedi mi? O vakit bir de hindistan cevizi yağı içerikli saç kremlerini deneyin! Maske yahut krem formunda etraf, güneş ve ısı tesirlerini saçlarınızdan gideren hindistan cevizi yağı her tele işleyerek mükemmel sonuçlar yaratıyor. Zati genelde saç bakımında öne çıkan hindistan cevizi yağını rutininize ekleyebilirsiniz.

Coco-Licous Saç Kremi, 106 TL PHIL SMITH sephora.com.tr

Nemlendirici hindistan cevizi yağı içeren bu saç kremi saçlarınızı besleyerek birebir vakitte düzgünleştiriyor. Pak, yumuşak ve üstün parlak saçlara kavuşturan bu saç kremi ile daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. 

 

BEDEN SCRUBI

Cilt kuruluğu ile birlikte bedeninizin çok solgun göründüğünü düşünüyorsanız hindistan cevizi içerikli bir scrub deneyebilirsiniz. Daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlayan hindistan cevizi içeriği, scrub halinde daha tesirli ve güçlü oluyor.

Coconut Beden Peeling, 104.93 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Cildinizi meyyit hücrelerden arındıran ve yumuşatan bu peeling, gerçek sızma hindistan cevizi yağı içeriyor. 

 

DUDAK BAKIMI

Evvelce belirttiğimiz üzere yağ asitlerinden oluşan hindistan cevizi yağı, dudaklarınızda kuruluğa ve çatlaklara sebep olan sorunları çözüyor. Dudağınızda ince bir bariyer yaratan hindistan cevizi yağı, nem oranlarını içeride tutuyor ve etraf ziyanlarını dışarıda bırakıyor.

Dudak Maskesi, 199 TL KIEHLS kiehls.com.tr

Yabani Mango Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı içerikleri ile dudaklarınızı onaran ve nemlendiren bu maske, gece boyunca dudakların nem bariyerlerini onararak sabah nemli ve sağlıklı dudaklar ile uyanmanızı sağlıyor. 

 

DUŞ JELİ

Tıpkı vakitte deodorantlarda da tercih edebileceğiniz hindistan cevizi yağı, makus kokuları gideriyor! Şaşırtan fakat gerçek! Hindistan cevizinin bir yararı daha… Kokuya sebep olan bakterileri antimikrobiyal özelliği ile iten hindistan cevizi yağı, duş jeli ve deodorant formunda epeyce dikkat alımlı.

Hindistan Cevizi Duş Jeli, 67 TL COTTAGE sevil.com.tr

Ananas ve hindistan cevizi özleri barındıran bu duş jeli cildinizi beslerken tıpkı vakitte aromaterapi tesiri yaratan kokusu ile dikkat çekiyor. 

 

EL KREMİ

Egzama üzere sorunların tahlilleri ortasında olan hindistan cevizi yağı, uygunlaştırma özelliği ile kış aylarında el kremlerinin öne çıkan içeriği oluyor. Kuruluk ve kaşıntı üzere şikayetlerinizi gideren hindistan cevizi yağı, mineral yağlardan çok daha tesirli. Tıpkı dudaklarda olduğu üzere ellerinizde bir kalkan oluşturan hindistan cevizi yağı, cildinizi düzgünleştirirken çevresel tesirleri dışarıda tutuyor.

El Kremi, 210 TL L’OCCITANE loccitane.com.tr

Shea, bal, badem ve hindistan cevizi yağlarını içeren bu el kremi, süratle emilerek elleri yaplandırmadan pürüzsüzlüğe kavuşturuyor. Kış aylarındaki kuruluğa karşı çaba eden bu kremi her daim çantanızda taşıyın!

 

YÜZ MASKESİ

Şayet cildiniz çok yağlıysa bu tavsiyemizden evvel dikkatli olmanızı öneriyoruz! Yağlı ve ağır formu sebebiyle yağlı ciltlerde akneye sebep olabilen hindistan cevizi yağını su yahut süt formunda tercih edebilirsiniz. Güçlü bir nemlendirici olarak bilinen hindistan cevizi, kuru yahut olağan cildi olanlar için soğuk havalarda ülkü bir nemlendirici oluyor. Farklı vitaminler ve mineraller ile birleşince cilt bariyerlerini daha tesirli bir formda güçlendiren hindistan cevizi yağı, nemlendirme sonucunda ince çizgi ve kırışıklık üzere problemleri gideriyor.

Glow-Co-Nuts Nemlendirici Maske, 175 TL ORIGINS origins.com.tr

Hindistan Cevizi özü içeren bu maske dokunduğu cilde nem ve ışıltı kazandırıyor. Birebir vakitte A ve E-Vitaminleri ile tasarlanan bu maske daha dolgun ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. 

 

SERUM

Yağlı bir cilt tipiniz varsa hindistan cevizini yağ formunda kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle serum formunu öneriyoruz! Daha hafif bir formüle sahip olan serumlar, hindistan cevizi özü ile birlikte epeyce tesirli sonuçlar yaratıyor. Ağır yağ formunda olmamasına karşın cildinizi derinlemesine nemlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizini serum formunda deneyebilirsiniz.

Gece Serum Losyonu, €86.45 ALGENIST skinstore.com

Alguronik asit ve hindistan cevizi suyu içeren bu losyon serum, ince çizgilerin ve eşitsizliğin gece boyunca giderilmesini sağlıyor. Sabah daha ışıltılı ve sağlıklı bir cilt ile uyanmak için bu serumu deneyin!

 

HEPSİ BİR ORTADA

En başta dediğimiz üzere hindistan cevizi içeriğini doruktan tırnağa kullanarak yararlarını görebilirsiniz. “Madem her şeye yarıyor tek bir eser kullanabilir miyim?” diyorsanız yanıtınız burada! Çok yağlı bir cilde sahip değilseniz, hindistan cevizini yağ formunda bedeninizin her yerinde kullanabilirsiniz. Saç bakımı, cilt bakımı ve beden bakımının yanı sıra tırnakları da güçlendirme özelliğine sahip olan hindistan cevizi yağını cilt bakımı koleksiyonunuzun joker kesimi haline getirin.

Hindistan Cevizi Yağı, 529 TL LIGNE ST. BARTH beymen.com

Günlük saç, beden ve cilt bakımı için kullanabileceğiniz bu yağ, bedeni zirveden tırnağa rahatlatırken saçlarınıza da parlaklık katıyor. Cildi esnek ve kadifemsi hala getiren yağ asitleri içeren hindistan cevizi yağı, yalnızca bir kaç damla ile sizi bir değişime sokabilir!

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.