Hem onlar hem hayranları gözyaşlarına boğuldu! Dünyaca ünlü K-pop kümesi BTS dağıldı

Çıkış yaptıları tarihten itibaren büyük başarılara imza atan dünyaca ünkü K-POP kümesi Bts, mesleklerine solo olarak devam edeceklerini açıkladı.

Bts son kere hayranlarına veda etmek için bir veda partisi düzenledi. Üyelerin birçoğu Festa görüntüsü sırasında konuşurken gözyaşlarına boğuldu.

Etkinlikte RM, ” Bts‘nin her vakit öbür kümelerden farklı olduğunu düşündüm lakin K-pop ve tüm idol sisteminin sorunu, size olgunlaşmanız için vakit vermemeleri” dedi.

Jimin ise, “Ne olursa olsun hayranlarımızı düşünmeden edemiyoruz, hayranlarımız tarafından hatırlanan cinsten sanatkarlar olmak istiyoruz. Sanırım bu yüzden şu anda güçlü bir süreçten geçiyoruz, kimliğimizi bulmaya çalışıyoruz ve bu, yorucu ve uzun bir süreç” dedi.

V ise bunun bir ayrılık olmadığı konusunda ısrar etti: “Bir küme olarak tekrar bir ortaya geldiğimizde bu sinerji diğer hiçbir şeye benzemeyecek.”

J-Hope da “Bence yine bir olmayı öğrenmek için biraz başka vakit geçirmeliyiz. Umarım bunu olumsuz bir şey olarak görmezsiniz ve sağlıklı bir plan olarak görürsünüz. Bence BTS bu formda daha güçlü hale gelecek” dedi.

Akşam yemeğinin bir görüntüsü da kümenin resmi Twitter hesabında yayınlandı. Kümenin bir temsilcisinin yaptığı açıklamada “Açık olmak gerekirse, orta vermiyorlar; fakat şu anda kimi solo projeleri keşfetmeleri ve çeşitli formatlarda etkin kalmaları vakit alacak” dedi.

ASKERLİK İÇİN AYRILIYOR İDDİASI

Bazı K-pop gözlemcileri ise Güney Kore’nin askerlik hizmetinin bu orta için bir faktör olabileceği konusunda spekülasyon yarattı. Kümenin en yaşlı üyesi olan Jin, bu yılın sonuna kadar neredeyse iki yıl orduda hizmet vermeye başlayacak.

BTS’nin bağlı olduğu ‘Hybe’ isimli şirket açıklama yaptı: “Net olmak gerekirse ayrılmıyorlar. Bir mühlet solo projeler yapacaklar. Farklı formatlarda etkin olarak müziğe devam edecekler.”

Tüm dünyadan milyonlarca hayrana sahip olan kümenin ayrılık açıklaması sevenlerini de üzdü. BTS eserlerinin satıldığı bir kafede kümenin açıklamasından sonra hayranlarının da ağladığı kameralara yansıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.