Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz '21 Koleksiyonu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz ’21 Koleksiyonu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz ’21 Koleksiyonu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul HAKAAN YILDIRIM İlkbahar Yaz ’21 koleksiyonunun Galataport İstanbul Postanesi’nde gerçekleştirilen defilesi, dijital olarak hayata geçen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, 16 Ekim Cuma günü www.mbfwistanbul.com resmi internet sitesi üzerinden modaseverlere sunuldu.

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz ’21 Koleksiyonu yalnızca normun dışındakinin ötekileştirilişini değil, dahil olanın da ötekileştirilişinin normalleştirilişini derinlikli bir şeffaflıkla anlatıyor.
Bir sanatçı, bir sanat yapıtı, bir koleksiyon içinde olduğu vakti, tüm vakitleri anlatmalı, çözülemeyeni çözmeli, entelektüel bir perspektif ile dahil etmeli dışarıya atılanı, noktaları birleştirmeli, dünya üzere tam bir daire oluşturmalı diyor Yıldırım.

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz '21 Koleksiyonu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz '21 Koleksiyonu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul
Koleksiyonda bulunan hemşire şapkaları dahiliyetçi bir pandeminin anlatımı değil. Dizayncı için modeller ötekileştirileni, halkanın dışına itileni betimliyor. Bu koleksiyon hasta ile şifacıyı, tamir edilememiş ile tamirciyi bir halkaya tamamlıyor.

Dizayncı bu koleksiyona içimizdeki saklı isteği, istemeyi dikiyor. Korselerin içindeki erkek iç çamaşırları, spor ayakkabılarının içindeki topuklular ile, sütyenleri dekontstrükt ederek ceketlerin üzerine yapılandıran, kadroları tulumlara hastalandıran dizayncı birinci kere alışık olduğumuz ve eskimiş; femineni maskülenleştiren perspektifi; insan tabiatına, tabiatımıza, çok yönlülüğümüze çeviri eden bir koleksiyonla ihtilal gerçekleştiriyor. Biz ve sizi hepimize çeviri ediyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. Dönemi, Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) takviyesiyle gerçekleştiriliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.