Gözaltı morlukları nasıl geçer ışık dolgusu ile göz çevresinizi aydınlatın!

Gözaltı morlukları nasıl geçer? Gözaltı ışık dolgusu nedir? Kişiyi olduğundan daha yorgun gösteren gözaltı morlukları birçok kişi için epeyce can sıkıcı bir durumdur. Bu morluklardan kurtulmanın yolu ise ışık dolgusundan geçiyor. Husus hakkında merak edilenleri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan YÜZER ‘den öğrendik. 

Gözaltı ışık dolgusu ile morluklardan kurtulun 

Yaşlanma belirtileri öncelikle göz etrafında kendini göstermeye başlar.Göz etrafında oluşan meselelerin başında; göz altında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik,  morluk ve çökme  ve kırışıklıklar meydana gelir.Göz etrafı hassas bir yapıya sahip olduğu için geçmişte bu bölgeye müdahaleler daha düşünceliydi.Ancak artık günümüzde gelişen teknoloji ile bu üzere zorluklar ortadan kalktı.Göz etrafı meselelerine ”Gözaltı Işık Dolgusu” inançla kullanılan bir sistemdir.

Genetik faktörler en önemli nedeni! 

Birden fazla kişinin şikayetçi olduğu göz altı torbalanması ve morluğunun nedenleri; alerjik tepkiler, alkollü içecekler, yatış konumu yahut uyku düzensizlikleridir. Doğal ki genetik faktörler de bu meselelerin esas nedenleri ortasındadır. Göz etrafı, her istikamete kolay kolay gidebilen özel bir yağla donanımlıdır.. Yağ içeren bu bölge, septum ismi verilen doğal bir bariyer sayesinde pozisyonunu koruma eder.Septum, genetik faktörler ve yaşla yağ torbası tarafından ileri itilir. Yaşın ilerlemesi ile yüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal sürecinde geriye hareketle gösterir.Sonuçta, gözün altında bir boşluk, gölge meydana gelir. Boşluk milimetrik olsa bile, çok daha derin ve koyu algılanması içerideki gölgelerdir.Bu gölgelerde bireyleri ister istemez rahatsız eder.

Aydınlık bir görünüm sağlıyor 

Göz etrafındaki bu problemlerden kurtulmak için ”Işık dolgusu” âlâ bir seçenektir. Uygulama, temel olarak çok az ölçüde, çok ince iğnelerle özel bir hyalüronik asit formülünün göz altına enjekte edilmesi halinde uygulanır.Gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde; Hyalüronik asit, üç antioksidan, çinko, cildi tekrar yapılandıran sekiz amino asit, bakır, B6 vitamini ve ağrıyı önleyen lidokain mevcuttur.Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asit, derinin katmanlarında su tutarak cildin hidrasyonunu yani nemini yeterli bir seviyeye getirmeyi sağlar. Göz altı ışık dolgusu, ilerleyen yaşla azalan hyalüronik asidi cilde geri verirken, uygulandığı bölgede aydınlık bir görünüm sağlar.Ve yeniden göz etrafı ışıltılı ve sade bir görünüm kazanır.Göz altında morluk ve çöküklükten eser kalmaz…

Uygulamada ağrı ve sızı hissedilmiyor 

Uygulama ağrısız ve sızısız bir uygulama olup,özel bir hyalüronik asit formülünün göz altına çok ince iğnelerle enjeksiyonuyla uygulanır.Lokal anestezik krem ile gerçekleşir lakin ayrıyeten eserin içinde de anestezik madde vardır.Kişi günlük hayatında çabucak geri dönülş yapabilir.Morluklar oluşabilir lakin bu morluklar 1 ya da 2 gün içinde geçer..Uygulama 1 yıl tekrarlandıkça müddet uzamaktadır.Gözaltı ışık dolgusu yüz güldürü sonuçlar elde edilen bir uygulamadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.