Glutensiz Diyet Besleyici atıştırmalıklarla açlık krizlerini yenin

Glutensiz Diyet Besleyici atıştırmalıklarla açlık krizlerini yenin

Glutensiz Diyet Besleyici atıştırmalıklarla açlık krizlerini yenin Gluten, buğday ve öbür tahıllarda yaygın olarak bulunan bir proteindir. Glutensiz diyet, gluten ve eserlerinin tüketimini ortadan kaldırır. Kimileri gluten tükettikten sonra yan tesirler yaşar. Çölyak hastalığı, buğday alerjisi, glüten ataksisi ve çölyak dışı hassaslık, glutenin diyetten çıkarılması gereken durumlardan bazılarıdır.

Glutensiz diyete alışmaya çalışan birçok kişi, öğünler ortasında açlık krizlerini yenmek için glutensiz atıştırmalıklar seçme konusunda sorun yaşıyor. Mevcut birkaç glutensiz atıştırmalık var, lakin birçok istenmeyen kaloriler ile yüklü. Glutensiz sağlıklı atıştırmalıklar arıyorsanız, işte ortalarından seçim yapabileceğiniz en güzel seçeneklerden kimileri.

Glutensiz Diyet Besleyici atıştırmalıklarla açlık krizlerini yenin
Glutensiz Diyet Besleyici atıştırmalıklarla açlık krizlerini yenin

Denemeniz gereken sağlıklı glutensiz atıştırmalıklar

Meyveler

Meyveler temel besinlerle doludur ve kilo verdirici özelliktedir. Herkesin mevsim meyveleri tüketmesi tavsiye edilir. Bunlar formda kalmanıza yardımcı olabilecek besinlerle doludur. Tüm meyveler doğal olarak glutensizdir. Bir kase taze mevsim meyvesi yiyebilirsiniz.

2. İşlenmemiş kuruyemiş

İşlenmemiş kuruyemişler de doğal hallerinde glutensizdir. Kuru meyveler ve birtakım yağlı tohumlar da gluten içermez. Kimi glutensiz kuruyemişler, tohumlar ve kuru meyvelerle bir karışım oluşturabilirsiniz. Bu karışımdan bir avuç dolusu sizi tok hissettirebilir ve sıhhatsiz kalori tüketimini azaltabilir.

Soslu zerzevat çubuğu

Tüm meyve ve sebzeler gluten içermez. Çıtır sebzeler seçebilir ve lezzetli bir sos hazırlayabilirsiniz. Bu kombinasyon kilo idaresine yardımcı olabilir. Sağlıklı glutensiz atıştırmalıklar arayanlar için besleyici bir seçenektir.

Yoğurt

Birçok yoğurt glutensizdir. Satın alırken etiketleri okuyabilir yahut daha yeterlisi konutunuzda yoğurt yapabilirsiniz. Sağlıklı kilo idaresi için, ek şeker ve kollayıcı içermeyen yoğurtları seçin. Yoğurdunuzun üzerine taze doğranmış meyveler ekleyebilirsiniz. Taze meyveli sade yoğurt, epey sağlıklı bir atıştırmalıktır

Patlamış mısır

Mısır, glutensiz bir tahıldır. Gluten intoleransı olan bireyler için inançlı bir atıştırmalıktır. Patlamış mısırınıza biraz tuz, yağ ve başka glutensiz baharatları ekleyebilirsiniz.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.