Glutatyon serumu tedavisi nasıl yapılır?

Glutatyon Nedir?

Glutatyonun hücreler tarafından doğal olarak üretilen bir antioksidan olduğunu belirten Dr. Aida Keklik: “Glutatyon hücrelerimizde doğal olarak üretiliyor ve büyük ölçüde glutamin, glisin ve sistein amino asitlerinden oluşuyor. Ömür üslubu, yanlış beslenme, gerilim, çevresel faktörler ve yaşın ilerlemesi ile birlikte bedendeki glutatyon düzeyinde düşüş meydana geliyor. Bu düşüşün yansımaları ne yazık ki göz gerisi edilmemesi gereken bir kıymete sahip. Zira bu bedelli anti oksidan bedenimizdeki oksidatif gerilimi azaltıyor, karaciğer sıhhatini destekliyor, yaşlı bireylerde insülin direnci ile savaşıyor, periferik arter hastalarında hareketliliği artırıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bir de cilt üzerinde anti aging tesiri mevcut. Çok güçlü bir antioksidan olduğu için cilt kalitesini artırmak ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek isteyenler de glutatyonun tesirlerinden yararlanabiliyor. Glutatyon yararları bu kadar geniş olduğu için glutatyon alımının artırılması öneriliyor. Glutatyon farklı formlarda bedene alınabilen bir antioksidan, yeniden de dayanağın en tesirli alımı serum tedavisi ile gerçekleştiriliyor.  Damar yoluyla gerçekleştirilen ve seanslar dahilinde uygulanan glutatyon serum tedavisi ile C vitamini de eş vakitli alınabiliyor. Böylelikle hücresel bazda birçok yarar eş vakitli yaşanabiliyor.” dedi.

Glutatyon Serumu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyonun bedene en efektif alınma yolunun damar yolu ile serum tedavisi olduğunun altını çizen Dr. Aida Keklik glutatyon serum tedavisi ile ilgili kelamlarını şöyle sürdürdü: “Glutatyon serum tedavisini damar yolu ile gerçekleştiriyoruz ve bu formda bu pahalı anti oksidanın direkt kana karışmasını sağlayabiliyoruz. Ağız yolu ile tedavi ne yazık ki mümkün değil, bunun temel nedeni ağız yoluyla alındığında glutatyonun midede tesirini yitirmesi. Seanslar dahilinde gerçekleştirdiğimiz tedavide seans sayısı bireyden şahsa değişebiliyor, genel bir telaffuzda bulunmamız gerekirse genelde 4-8 seans uygulama öneriyoruz. Seanslar ortasında 1 ila 2 hafta olabiliyor. Süreç yaklaşık 15 – 20 dakikada tamamlanıyor. Uygulama sonrası hastalarımız günlük hayatına çabucak devam edebiliyor. Epey pratik, zahmetsiz ve tesirli bir uygulama olan glutatyon serumu tedavisinin kesinlikle uzman tabiplerce uygulanması gerekiyor.”

Glutatyon Serumu Tedavisi Yararları Çok Boyutlu

Glutatyon serumu tedavisinin sıhhat ve ömür kalitesi üzerinde kıymetli yararları olduğunu söz eden Dr. Keklik kelamlarını şu halde sonlandırdı: “Glutatyon serumu tedavisi ile yaşlanma aykırısı tesir elde edilebiliyor, bağışıklık sistemi güçlendiriliyor ve güç ölçüsünde bariz bir farklılık gözlemlenebiliyor. Yapılan çalışmaların sonuçlarında bu tedavi ile uyku sisteminin sağlanmasının, otoimmün hastalıklarla çaba etmenin, diyabet hastalığının belirtilerinin denetim edilmesinin kolaylaştığı ve teneffüs yolu hastalıklarının şikayetlerinin azaltılabildiği gösteriliyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.