FENDI’DE KIM JONES DÖNEMİ

Dior’un erkek giyim koleksiyonlarını tasarlayan Kim Jones, Fendi’nin kadınlar için haute couture ve giyim koleksiyonlarının Artistik Direktörü oldu. Dior’daki pozisyonuna devam edecek olan Jones, LVMH moda grubu altındaki iki markanın tasarımlarını üstlenecek. Kadın giyim konusundaki ilk pozisyonuna atılan Jones, Silvia Venturini Fendi ile birlikte çalışacak. Karl Lagerfeld’in vefatının ardından Fendi’nin tüm tasarımlarını üstlenen Fendi ailesi, yeni duyuruları ile moda dünyasını şaşırttılar. 1965’ten beri kadın giyim koleksiyonlarını tasarlayan Lagerfeld’den sonra Fendi’de yeni bir dönem başlıyor!

“Arkadaşım ve derin saygı duyduğum Kim’e en sıcak hoş geldin dileklerimi iletiyorum. Fendi evrenini onunla beraber bir sonraki seviyeye çıkaracağım için heyecanlıyım,” diyen Venturini Fendi, bir basın açıklaması ile yeni haberi duyurdu. Fendi’de çalışmanın kendisi için büyük bir onur ve inanılmaz bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Jones, iki prestijli moda evinde çalışacağı için heyecanlı olduğunu dile getirdi. 

Lagerfeld’in vefatının ardından Fendi’nin kreatif yönü konusunda birçok söylenti ortaya atılmıştı. Lagerfeld’den sonra kimin Fendi’nin tasarımlarını üstleneceği moda dünyasının merakı haline gelirken sonunda herkesin soruları yanıtlandı. Aynı şekilde Chanel’in Kreatif Direktörü olan Karl Lagerfeld’in markadaki 30 senelik kariyerinin ardından Chanel’in tasarımlarını Kreatif Stüdyo Direktörü Virginie Viard üstlenmişti. 

Kim Jones (Getty Images)

Erkek giyiminde öncü olan Jones, LVMH CEO’su Bernard Arnault’un da ilk tercihlerinden biri oldu. “Kim Jones muhteşem bir yetenek ve şirketimize dahil olduğundan beri yetisini büyütmeye, LVMH moda evlerinin kodlarını ve mirasını modern bir şekilde uyarlamaya devam etti” diyen Arnault, “Onun vizyonunun ve tutkusunun Fendi’nin kadın giyim koleksiyonlarına büyük başarı getireceğine eminim” diye ekledi. 

Central Saint Martins’de okuyan Kim Jones, John Galliano’nun mezuniyet koleksiyonunu keşfetmesinin ardından kendi markasını kurmuştu. Daha sonra Dunhill ve Louis Vuitton’da çalışan Jones’un, sokak giyim, atletik stiller ve farklı kültürlerden esinlenen tarzı ile Fendi’ye farklı bir tarz getireceği umuluyor. Beckham, Kardashian-Jenner ailesi ve Kate Moss ile yakın arkadaş olan Jones’un tasarımları her zaman sosyal medya favorileri arasında oluyor. Şimdi ise etkisini modanın en büyük markalarından ikisine taşıyan Jones’un sektördeki söz sahibi isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.