Felden Jel nedir ve ne işe fayda? Felden jel nasıl kullanılır? Felden Jel yan tesirleri

Felden Jel son vakitlerde kullanımı ağırlaşan bir cilt bakım kremidir. Kesinlikle uzman doktora danışarak kullanılması gereken Felden jel, eklem ve kaslarda oluşan şişliği tedavi ediyor. Pekala Felden jel nasıl kullanılır birebir vakitte yan tesirleri nelerdir? İşte merak edilen sorular:

Etken maddesi piroksikam olan Felden Jel, Pfizer ilaç sanayi tarafından piyasaya sürülen Pharmavision sanayi ticaret tarafından üretimi yapılan bu ilacın kireçlenme,şişlik,kas ve diz ağrıları üzere meselelere harikulade tesirli bir eserdir. Ağır kullanılmaya başlanan Felden jel, açık renkli bir görünümü vardır. Bilhassa hap kullanmak istemeyenler için hoş bir alternatiftir. İçeriğinde ayrıca Carbopol 940 ve Propilen glikol üzere yardımcı etken unsurlarda içermektedir. Non-steroid antiinflamatuvar ilaç sınıfında yer alan bu krem bilhassa kas ve eklem ağrılarını geçirmekte tesirlidir. Ayrıyeten tekrar ciltte sürüldüğü bölgede şişkinliği azaltmaya ve ağrıları geçirmeye yardımcı olmaktadır.50 gramlık formlarda satılan cilt ilacı olan Felden jel, sıkıntılı bölgeye sürüldükten sonra süratli bir halde yarar sağlamaktadır. Topikal kullanımdan ötürü da yan tesir riski son derece azdır. Mavi beyaz küçük bir kutusu vardır, bunun üzerinde markası da besbelli bir halde görülmektedir.

Felden jel, eklem ve kaslarda oluşan şiddetli ağıyı gidermek için kullanılır.  Burkulma, incinme (diz kapağı, bilek, ayak bileği) durumlarda uygulanabilen bu krem tıpkı vakitte dejeneratif eklem hastalığının güzelleştirilmesinde kullanılır. Romatizmanın güzelleştirilmesinde tercih edilir.

FELDEN JEL NASIL KULLANILIR?

Felden jel kullanımı; Nohut büyüklüğünde alarak cilt üzerinde kalmayana kadar hafif masaj yaparak yeterlice yedirin. en az 3 saat deride kalmalı bu müddetten evvel yıkamayın.  Sürme süreci tamamlandıktan sonra bu bölgenin üzerini katiyen rastgele bir şeyle kapatmayın. Günde 3 ya da 4 kere bu biçimde 6 saat aralıklarla kullanılmalıdır.

30 gün fazla kullanılmamalıdır. Bu müddet zarfında yarar göremezseniz bile kullanımı bırakın.

FELDEN JEL FİYATI

Felden jel fiyat 17.13 TL’den satılmaktadır. 

FELDEN JEL YAN TESIRLERI

Karında hafif ağrının oluşması

 Midede hazımsızlık ve mide bulanması

 Güneşe karşı ciltte hassaslık

 Ateş

 Bedende deri döküntüsü ve kaşıntı hali

 Yüzde,dudakta,boğazda şişme

 Ciltte kızarıklık

 Nefes darlığı (dispne)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.