Esra Sönmezer: Şimdiye kadar halk otobüsüne gerek duymadım!

Esra Sönmezer, polikistik böbrek hastası olan 10 yıllık kedisi Bebek’e daha uzun ve konforlu bir ömür için kök hücre tedavisine başlamıştı. Bebek, ikinci doz kök hücre tedavisi sonrası halsizleşmiş ve durumu ciddileşince ağır bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Sönmezer’i kedisi, tedavisinin altıncı gününde hayatını kaybetmişti.

Yapılan kök hücre tedavisinin kedisinin mevtini tetiklediğini savunan sunucu, kedisinin vefatından sonra toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak, “Acım büyük” iletisini yazmıştı.

“1.5 MİLYONM TL HARCADIM”

TV8’de ekranlara gelen ‘2.Sayfa’ programına katılan 37 yaşındaki sunucu, 25 Nisan’da gerçekleşen kedisinin vefatı hakkında şu açıklamayı yapmıştı:

Kedim uzun vakittir polikistik böbrek hastasıydı lakin sağlıklıydı. Biz de daha uzun yaşasın diye kök hücre tedavisine başlamayı uygun gördük. Tedavinin birinci dozunda sorun olmadı, ikinci dozu alınca kedim kötüleşti ve vefat etti. Kedim yapılan uygulamadan sonra vefat etti. Bu vakte kadar kedim için 1-1.5 milyonun üzerinde para harcadım. Kedimin ölmesine vesile olanların peşini bırakmayacağım. Kedimin vefatında kim sorumluysa mahkemede hesap verecek. Bebek benim evladım üzereydi. Tekirdağ’da hayvanlar için yapılan bir mezarlık alanına gömdük. Artık bir hayvan bakabilecek bir psikolojim yok.

“ACISI HALA ÜZERİMDE”

Sonrasında Nişantaşı’nda kameralara yansıyan Esra Sönmezer, “Zor bir süreç geçiriyorum. Bebek yıllardır polikistik böbrek hastasıydı ama tedavileri çok yeterli uygulandığı için kaliteli ve sağlıklı bir hayat sürüyordu. Daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olması için uygulattığımız kök hücre tedavisinin ikinci dozundan sonra kötüleşip hayatını kaybetti. Bebek’i kaybetmenin acısı hala üzerimde” demişti.

“YENİ BİR EVLAT EDİNMEK ÖNEMLİ SORUMLULUK”

Basın mensuplarının “Yeni bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna ünlü oyuncu, “Uzun bir süre düşünmüyorum. Hastalıkta ve sıhhatte daima yanında olmanızı gerektiren, yeni bir evlat edinmek üzere önemli bir sorumluluk. Şu an için kendimi hazır hissetmiyorum” cevabını vermişti.

“KEDİMDEN GERİYE KALAN YALNIZCA TÜYLERİ OLDU”

Ölmeden üç hafta evvel kedisini tıraş ettirdiğini söyleyen Sönmezer, “İki ayda bir tıraş ettirirdim. Ölmeden üç hafta evvel de tıraş ettirdim. Güya öleceği içime doğmuş üzere birinci defa tüylerini poşete koyup sakladım. Kedimden geriye kalan yalnızca tüyleri oldu ve onları konutumun en bedelli köşesinde saklıyorum” biçiminde konuşmuştu.

Türkiye’de hayvan hakların konusunda yasal bir düzenlemenin kural olduğunu söz eden Sönmezer, “Hayvanlar bir eşya değildir. Onların da canı ve ruhu var. Bizim hem berbat gün dostlarımız, hem de minik dilsiz çocuklarımızdır. Artık onların varlığını kabul etmemiz gerekiyor. Hayvanları koruyacak yasal adımların atılması lazım. Bunun için elimden geleni yapacağım” tabirlerini kullanmıştı.

“OTOBÜSÜ TAKSİDEN DAHA ÇOK SEVİYORUM”

Esra Sönmezer, tüm bunların akabinde geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı. Yeni sinema projesi için üretimciler ile toplantı yaptığını söyleyen Sönmezer, kısa bir tatilin akabinde çalışmaya başlayacağını söz etti.

Geçtiğimiz günlerde halk otobüsüne binen ünlü isim, o anları toplumsal medya hesabından paylaşmıştı. Hoş oyuncu, o imgelerin hatırlatılması üzerine arkadaşının ısrarıyla 20 yıl ortadan sonra halk otobüsüne bindiğini belirterek şöyle konuştu:

Şimdiye kadar ya kendi aracımı ya da set aracını kullandığım için halk otobüsüne gerek duymadım. Otobüsü taksiden daha çok seviyorum. Zira taksiye bir dünya para veriyorsunuz, hem süratli kullanıyorlar hem de sizi dinlemiyorlar. Trafik saatlerinden birtakım taksiler sizi almıyor. Kısa uzaklık ise esasen direkt indiriyorlar.

Sönmezer, otobüse arkadaşının İstanbul kartını kullanarak bindiğini ve kendisine kart alacağını da söyledi.

KİLO VERMEK İÇİN KLİNİĞE YATACAK

Öte yandan Esra Sönmezer, evvelki haftada tatil öncesi forma girmek için kliniğe yatma kararı aldığını paylaşmıştı. Muhabirlerle konuşarak son periyotta aldığı kilolardan ötürü rahatsız olduğunu belirten ünlü isim, bir müddettir diyet yaptığını ve 6 kilo verdiğini söz etmişti:

Haziran’ın son haftası Bodrum’a gideceğim. Hemen kilo vermem lazım. Şimdiye kadar altı kilo verdim. Önümüzdeki hafta kliniğe yatacağım. İki haftada kilolara veda etmeyi hedefliyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.