Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu Erken yaşlanma aksisi cilt bakımı nasıl yapılır

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu Erken yaşlanma aksisi cilt bakımı nasıl yapılır

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu Erken yaşlanma aksisi cilt bakımı nasıl yapılır erken cilt kırışıklıklarına veda edebilirsiniz. Daha genç görünen bir cilde sahip olmak için daima çabaladığımız bir çağda yaşıyoruz. Kim sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak istemez ki? İnternet, hoşluk trendleri ve her hafta raflara çıkan yeni cilt bakım eserleri ile dolup taşarken, hangi rutin ve eserlerin sizin için en âlâ sonucu vereceğini bulmak son derece baş karıştırıcı olabilir

Yazı İçeriği

 • Erken Yaşlanma Zıddı Cilt Bakımı
  • Cildinizi Temizleyin ve Nemlendirin
  • Cildinizi Ovun
  • Her Vakit Güneş Kremi Uygulayın
  • Uyku kırışıklıklarından kaçının
  • Sağlıklı Beslenin

Erken Yaşlanma Tersi Cilt Bakımı

Cildin yaşlanmasını durduramazken, uygun cilt bakımı ile erken yaşlanma tersi belirtilerini kolaylıkla geciktirebiliriz. Cildinizi gençleştirecek şu kolay ipucu adımları izleyin:

Saati nasıl durduracağımızı bilmiyoruz, fakat kameraları ve aynaları kandırıp daha genç olduğunuzu düşünmenize yardımcı olabiliriz. İşte gereksiniminiz olan cilt bakımı rutinini elde etmek için birtakım temel ipuçları.

Cildinizi Temizleyin ve Nemlendirin

Paklık, sağlıklı bir cilde ulaşmak için en değerli cilt bakımı adımlarından biridir. Kir ve kiri temizlemek için nazik bir temizleyici kullanın. Yüz yıkama suyunuz yüksek pH’lı bir temizleyiciyse, cildin pH düzeylerini dengelemek için bir toner kullanmak kaidedir. Temizledikten ve tonladıktan sonra cildinizi yumuşak ve esnek tutmak için güzel bir nemlendirici kullanın.

Pak olmayan bir yüzle asla yatmayın, gözenekleri çabucak tıkadığı (ve gerdiği) ve vakitle kolajen bozulmasına neden olduğu için elbet yaşlanma sebebidir. Makyajla uyumanın zararları! bir bakın deriz…

Cildinizi Ovun

Erken Yaşlanma Aksisi

Serum üzere yaşlanma tersi cilt eserlerini kullanırken, eseri yüzünüze sürmediğinizden emin olun. Daha yüksek konsantrasyonda faal unsurlar içerdiklerinden, güzel emilmeleri gerekir. Ayrıyeten cilt masajı (okşama), kan sirkülasyonunu hızlandırmaya ve genç bir cilt vermeye yardımcı oluyor.

Cilt bakım eserlerinize masaj yapmak için her gece bir dakikanızı ayırın, bu da yüz kaslarınızı kaldırmanıza yardımcı olur. Parmak uçlarıyla her iki elinizde zıt taraflarda dairesel hareketler yapın, bu esnekliği teşvik eder ve dokuların dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olarak gerginlik modelini kırar. Yüzdeki Kırışıklıkları Gidermek İçin Yüz Yogası Teklifimizdir.

Her Vakit Güneş Kremi Uygulayın

Erken Yaşlanma Zıddı Cilt Bakımı

Güneş kremi mutlaka yaşlanma belirtilerini önlemenin en yeterli yollarından biridir. UV ışınları kolajeni parçalayarak ince çizgilere, kırışıklıklara ve hatta sistemsiz cilt tonuna neden olabilir. İster yaz ister kış olsun, güzel bir SPF güneş kremi uygulamak cildi ziyanlı güneş ışınlarından muhafazaya yardımcı olabilir.

Uyku kırışıklıklarından kaçının

Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu Erken yaşlanma aksisi cilt bakımı nasıl yapılır
Erken Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı 5 İpucu Erken yaşlanma aksisi cilt bakımı nasıl yapılır

Yüzümüzün uyurken çok fazla travma geçirebileceğini biliyor musunuz? Yüzü yastığa bastırmadığı için baş üstü uyumak en yeterli konumlardan biridir. Karın üstü ve yan yatmak kırışıklıklara neden olabilir. Lakin uyku durumunuzu değiştiremiyorsanız saten yahut ipek bir yastık kullanabilirsiniz. Bu, cilt tahrişini ve sıkışmasını en aza indirmeye ve ince çizgiler üzerindeki olasılıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı Beslenin

Makûs beslenme alışkanlıkları nedeniyle birçok cilt sorunu ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir cilt için cildinizi kurutabilecek çok alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Ayrıyeten, şeker ve beyaz karbonhidrat içeriği yüksek yiyecekler cildinizi rastgele bir yiyecekten daha süratli yaşlandırabilir. Bu yiyecekleri sonlandırmaya çalışın ve diyetinizi daha fazla proteinle zenginleştirin, bu da cildinizin kolajenini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Koyu meyveler, avokado ve yeşil meyve suları üzere yaşlanma zıddı antioksidanlar tüketin.

Daha fazla bilgi almak için dilerseniz forum sayfamızın konusu olan Anti-Aging – Sağlıklı Hayat ve Yaşlanma göz atabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.