Epilatör nedir? Epilatör makinesi nasıl kullanılır? Epilatör kullanırken dikkat!

Son vakitlerin en çok araştırılan ve merak edilen epilatör makineler istenmeyen tüyleri gidermek için mucize bir sistem. Sizler de epilatör makineyle tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Pekala epilatör makine nasıl kullanılır ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir? İşte karşılığı:

Ağdanın acısına dayanamıyor lakin her gün tıraşla uğraşmaya da üşeniyor musunuz? Kılları kökünden alarak uzun müddetli pürüzsüzlük elde etmek lakin bu sırada ağda kadar acı çekmemek mümkün. Aradığınız tahlil epilatör aygıtlar. Bu aygıtların döner diskleri istenmeyen tüyleri kökünden alır ve yaklaşık 3 hafta boyunca etek giymeden ya da plaja gitmeden evvel bacaklarınızı kaygı etmek zorunda kalmazsınız. Epilatör, bedendeki istenmeyen kılları kopararak bedenden uzaklaştıran aygıtların ortak ismidir. Çok çeşitli aygıtlar mevcuttur. Bu aygıtlar çoğunlukla elektrik ile çalışırlar. Temel çalışma prensibi birçok cımbızın elektrikli makine haline getirilmesi olarak tanım edilebilir. Bu sistem bir epilasyon metodu değildir.

EPİLATÖR NASIL KULLANILIR?

Epilatör aygıtınızdan en âlâ randımanı almak ve epilasyon deneyimini en yeterli hale getirmek için yapabileceğiniz kimi şeyler mevcuttur.

Öncelikle tüyleri en fazla 5 mm olacak biçimde kısaltın. Tüyleri almadan evvel meyyit deri hücrelerini uzaklaştırmak başka sistemler üzere epilatör kullanırken de yeterli bir fikirdir.

Tüylerin büyüme istikametinin bilakis gerçek ilerleyin. Birinci sefer epilatör kullananlar için makineyle bacak alma yahut epilasyon aleti ile kol alma daha gerçek bir başlangıç olabilir. Böylelikle hassas bölgelere daha tecrübeli bir formda geçebilirsiniz.

Bilhassa koltuk altı ve bikini bölgesi üzere daha şiddetli bölgelerde döner disklerin cildinizi kapmaması için derinizi germeyi ihmal etmeyin.

EPİLASYON ALETİ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yüz, koltuk altı, kol, bikini bölgesi ve bacaklar üzere tüm beden bölgelerinde kullanabilirsiniz.

– Epilatörler tüyleri azaltmaz fakat kökünden alınan tüyler çoklukla daha ince ve yumuşak uzarlar.

– Epilatör kullanımı ne kadar acıtır mı diye soracak olursanız; Acı oranı bireyden bireye değişir. Fakat yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, şayet aygıt uygunsa duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.