En tesirli karın eritme egzersizleri! Dümdüz karın için ne yapılmalı?

Düz bir karın için yapılabilecek en tesirli ve işe fayda düz karın idmanları ile formunuzu koruyabilirsiniz! Konutta süratli yağ yakan spor hareketleri ile ayva göbeğe elveda dümdüz bir karına merhaba diyebilirsiniz. Yeni başlayanlar için meskende karın eritme idmanı…

Dümdüz bir karına sahip olmak elbet her bayanın hayalidir. Bunun için sağlıklı beslenmek ve her gün nizamlı olarak antrenman uygulamak çok kıymetlidir. Kilo vermek için uygulanabilecek diyet programlarından çok bedende hangi bölgeyi eritmek istiyorsanız direkt olarak o kısmı çalıştırarak yağ yakmanızı sağlayacak antrenmanları tercih etmek daha tesirli olacaktır.  Böylece hem sıhhatinizi koruyacak hem fit bir vücuda sahip olacak hem de istediğiniz görünüme çarçabuk sahip olabileceksiniz. Bunun için spor salonlarına ekstradan para harcamanıza gerek yok. Konutta alet kullanmadan uygulayabileceğiniz en tesirli ve işe fayda karın idmanlarını sizler için haberimizde derledik. Fit vücutta kalmanızı sağlayarak dümdüz bir karın için tavsiye edilen birtakım idmanlar vardır. Bu karın ve göbek eritme idmanları ortasında en süratli sonuç verdiren hareketler bilhassa de Plank Top, Plank Up, Mountain Climber, Scissor Switch’dir. Dümdüz karına sahip olmak için gelin bu hareketlerin yapılışına bir arada bakalım…

TIKLA OKU: KONUTTA EN TESİRLİ GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ 

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KARIN ERİTME EGZERSİZLERİ!

(PLANK TOP)

Kalçanızın genişliği hizasında olacak üzere plank durumunda durun. Akabinde tek elinizle çapraz omzunuza değip hareketi başka elinizle tekrar edin. Bu esnada karın ve kalça sıkı durmalıdır.

(PLANK UP)

Ayaklar kaça genişliğinde duracak üzere yüksek plank duruşunu alın. Tek kolu dirseğinizden yere koyup sonradan öbür kolunuzla tıpkı hareketi yapın. Üstteki antrenmanda olduğu üzere kalça ve karın sıkı olmalıdır.

TIKLA OKU: 7 GÜNDE KARIN YAĞLARI ERİTME SİSTEMLERİ

(MOUNTAİN CLİMBER)

Yüksek plank duruşunu aldıktan sonra sağ bacağı göğse gerçek çekip sol bacağı ayak parmağınızla yere sabitleyin. Yerde koşu yapıyor üzere harekete devam edin.

Sağ bacağınızı göğsünüze çekerken sol bacağınız ayak parmaklarınızla yere sabit olsun.

Güya yerde koşu yapıyormuşçasına harekete devam edin.

(SCİSSOR SWİTCH)

Sırt üstü durumda kollarınız yanda olacak üzere uzanın. Tek bacağınız hafif yerden üstte karşıya bakarken tek bacağınızı kendinize çekip tutun. Belinizi oynatmayın ve karnınızı sıkı tutun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.