Emma Heming’den Bruce Willis paylaşımı! ‘Ona aşık olmamın sebeplerinden biri de bu’

1985-1989 yıllarında yayınlanan ‘Moonlighting’ (Mavi Ay) dizisindeki ‘David Addison’ rolüyle dünya çapında üne kavuşan Hollywood yıldızı Bruce Willis’ten makus haber, Mart ayında gelmişti. Ünlü oyuncuya beyefendisinin kimi bölgelerinde meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya ve okuma-yazma üzere marifetleri etkileyen “afazi” (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuştu.

“KARİYERİNE ORTA VERİYOR”

67 yaşındaki ABD’li aktörün, bilişsel yeteneklerini etkileyen hastalık teşhisi sonrası oyunculuk mesleğinden uzaklaşacağı açıklanmıştı. Willis’in kızı Rumer Willis toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu tabirleri kullanmıştı:

Bruce’un süper destekçileri ile, ailesi olarak, sevgili Bruce’un kimi sıhhat sıkıntıları yaşadığını ve yakın vakitte bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konulduğunu paylaşmak istedik. Bunun bir sonucu olarak Bruce, kendisi için çok şey tabir eden mesleğine orta veriyor. Ailemiz için hakikaten güçlü olan bir vakitte devam eden sevginiz, şefkatiniz ve dayanağınız için çok minnettarız. Güçlü bir aile olarak bu süreçten geçiyoruz ve bundan hayranlarına da bahsetmek istedik zira onun sizin için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz.

MOORE İLE WILLIS’İN CANNES HATIRASI

1987- 2000 yılları ortasında evli kaldığı eski eşine her vakit takviye olan Demi Moore’dan da geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir paylaşım gelmişti. Hoş oyuncu, 1997 yılında Cannes Sinema Şenliği’nde Bruce Willis ile kırmızı halıda yan yana objektiflere poz verdikleri anı yayınlamıştı.

Boşanmanın akabinde Willis ile dost kalmayı başaran Moore’un bu paylaşımına takipçilerinden çok sayıda beğeni ve yorum gelmişti. Fotoğrafa yorum yapanlardan biri de ünlü aktörün şu anki eşi Emma Heming olmuştu.

Willis ile evliliğinden iki kız çocuğu dünyaya getiren Heming, Moore’un Instagram paylaşımına “Güzel” yazarak kalp emojisi eklemişti.

“KİMSE KAZANAMAZ”

Heming, aktörün hayranlarını Willis’in afazi ile çabası hakkında sık sık bilgilendiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu süreçte Willis ile yakından ilgilenen ve güvenliğinden emin olmak isteyen Hemming, hayranlarına kocasının yanı sıra kendi gereksinimlerine da odaklanmaya çalıştığını söyledi:

Herkesin gereksinimlerini kendi gereksinimlerinizin üstünde tuttuğunuzda kimse kazanamaz. Ailemin gereksinimlerini kendi ihtiyaçlarımdan üstün tutuyorum ki bu beni rastgele bir kahraman yapmıyor. Meskendeki başka herkese bu kadar ihtimam göstermem, hem zihinsel sıhhatimi hem de genel sıhhatimi olumsuz etkiledi. Ve ailemde kimseye âlâ gelmedi.

“KORKUNUN SENİ DURDURMASINA MÜSAADE VERME”

Tüm bunların akabinde Emma Heming Willis, son olarak 1987’de The Temptations ile birlikte ‘Under the Boardwalk’ müziğini söyleyen ‘Zor Ölüm’ yıldızının bir görüntüsünü Instagram’da paylaştı ve bu türlü ikonik bir kümeyle performans sergileyecek özgüvene sahip olduğu için eşine övgü yağdırdı.

Heming, gönderisine şu bildirisi yazdı:

Benim sloganım ‘korkunun seni durdurmasına müsaade verme.’ Neden? Zira dehşet beni daima durduruyor. Kocama aşık olmamın sebeplerinden biri de kaygının onu asla durdurmaması. Yani, The Temptations ile müzik söylemek için hangi seviyede bir özgüven gerekiyor? Ne isterseniz söyleyebilirsiniz, lakin bu adam hayatını her vakit tutkusuyla yönlendirdi ve buna karşı çıkan insanların onu hiçbir şeyden alıkoymasına asla müsaade vermedi. Ve bu Bruce’a bu yüzden çok fazla hürmet, sevgi ve hayranlık besliyorum. Kalbimi ısıtan bu küçük görüntünün tadını çıkarın.

AFAZİ NEDİR?

Afazi ya da kelam yitimi, beynin birtakım bölgelerinde (dil ve konuşmadan) meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya, tekrarlama, okuma-yazma üzere marifetlerin gerçekleştirilememesi sorunu olarak açıklanabilir.

TEDAVİ SÜRECİ

Afazi hastalığının tedavisinde birçok etken tesirlidir. Tedavi süreci, hastanın beyninde oluşan hasar yahut deformasyonun yaygınlığına ve büyüklüğüne, travma sonrası geçen vakte, hastanın yaşına, travma öncesi sıhhat durumuna, cinsiyetine, ruhsal durumuna, toplumsal etrafına bağlıdır.

Afazi tedavisi çoklukla bir konuşma terapisti tarafından yürütülür. Genelde afazili her bireye konuşma terapisi uygulanabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.