‘Dizi müddetleri Türk oyuncuları yurt dışında vazgeçilmez kılar’

2011-2014 yılları ortasında ekranlara gelen ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde hayat verdiği ‘Sümbül Ağa’ karakteriyle ismini geniş kitlelere duyurmayı başaran Selim Bayraktar, son olarak Ebru Şahin’in başrol olduğu ‘Destan’ dizisinde rol aldı.

“GERİ DÖNÜŞÜ YOKTU”

‘Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ı oynayan Meryem Uzerli, 2013 yılında ‘tükenmişlik sendromu’ yaşadığı gerekçesiyle çekimleri yarıda bırakıp, Almanya’ya gitmişti. İmal şirketi, Uzerli’nin yerine takıma Vahide Perçin’i dahil etmişti.

Simge Fıstıkoğlu’nun ‘Hayat Okulu’ isimli programına konuk olan üretimci Timur Savcı, “Meryem’in diziyi bırakması bana da sürpriz oldu. Bu durumlarda seri katil soğukkanlılığım var. Meryem’in ağabeyi ortaya girdi, diğerleri ortaya girmeye çalıştı ancak ‘bitti’ dedim. Geri dönüşü yoktu artık” formunda konuşmuştu.

“MERYEM’İN YÜZ ÜSTÜ BIRAKTIĞINA İNANMIYORUM”

Timur Savcı’nın açıklamaları hatırlatılıp, “Meryem Uzerli o devir oyuncu arkadaşlarına saygısızlık yaptı mı?” sorusu yöneltilen Selim Bayraktar, “Meryem’in ne yaşadığını da bilemeyiz, sonrasında arkadaşlıkları devam etti, biz de görüşüyoruz. Özelinde çok ağır bir şey yaşadıysa yüzüstü bıraktığına inanmıyorum. Herkesin başına çok derin, çok sert şeyler gelebilir” yorumunda bulunmuştu.

“ŞİMDİLİK DÜĞÜN YOK”

Uzun müddettir birlikte olduğu Emel Karaköse ile evvelki gün Nişantaşı’nda görüntülenen ünlü oyuncu, şimdilik evlenmeyi düşünmediklerini söyledi: Şu an bir proje yok, yapmam tamamlamam gereken işler var. Özel durumlar var. Şimdilik düğün yok ancak tahminen yakında olabilir.

“DÜNYADA EŞİ GİBİSİ OLMAYAN BİR SEKTÖR”

Türkiye’deki dijital platformların kesime rekabet getireceğini lisana getiren Bayraktar, ayrıyeten uzun dizi müddetlerinin oyunculara motivasyon sağladığını ve bunun yurt dışı oyunculuk için avantaj getirebileceğini savundu.

Rekabet olması doğal âlâ, çok daha düzgün işler çıksın ortaya. Oyunculuk yapan beşerler bu bölümde var olabilmek için yeteneklerini kat ve kat artırsınlar. Böylelikle seyirci daha düzgün öyküler seyreder. Çok yetenekli oyuncularımız var. Bu kesim dünyada eşi gibisi olmayan bir kesim. Uzun mühletler çalışıyoruz, doğaçlamayı geliştirip, dayanıklılığı artıran önemli bir süreç. Bu Türkiye’deki oyuncuları vazgeçilmez kılar lakin dışarıda iş yapmak için lakin bunun için lisan lazım.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.