Deniz Akkaya ‘eski menajerini darp’ davasında savunma yaptı!

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Deniz Akkaya ve dört sanık katıldı. Ünlü modelin avukatı, kapalı duruşma talebinde bulundu. Mahkeme ise bu talebi reddetti.

“KALAN BORCUNU İSTEDİM”

Duruşmada savunma yapan Akkaya, Merih Yılmaz ile daldan bir arkadaşının tavsiyesiyle çalışmaya başladığını belirterek, şöyle konuştu:

Sektörde iş mutabakatı olmadığı için itimada dayalı çalışıyoruz. Firmalardan alınan fiyatı bana yatırıyordu, ben de güveniyordum. Kimi bireylerden Merih Yılmaz’la ilgili ‘Firmadan alınan parayı eksik yatırıyor’ denildiği duydum. Daha evvel anlaştığım firmalarla görüştüm ve Merih Yılmaz’ın hakkım olan parayı eksik yatırdığını öğrendim. Atina’ya konut almak için gittim, kalan borcunu istediğimde, sanırım 70 bin TL’lik bir kısmını gönderdi. Avukatlık ofisinde görüşmeye çağırdım. Kalabalık bir ortamdı, çekim için kontrat şartlarını konuşuyorduk. Merih Yılmaz geldikten sonra benden kestiği paralar hakkında firmalarla tekrar görüştük. Parası olmadığını, borcunu otomobiliyle ödeyeceğini söyledi. Aracı üzerime almak için gittiğimizde, bu süreç yaşandı.

“350-400 BİN TL DOLANDIRILMIŞTI

Akkaya’nın reklam ve tanıtım için anlaştığı firma çalışanı sanık Uğur Kemal Suksan, “Deniz Hanım beni çağırmıştı. 350-400 bin TL dolandırılmıştı. Merih ile yüzleştik. Dövme, hengame olmadı. Merih bize 50 bin TL verdiğini söyledi. Halbuki 20 bin TL vermiş. Hem ünlüler üzerinden, hem bizim eserlerimiz üzerinden para alıyordu” dedi.

Diğer sanıklar Erdi Taşçı, Murat Demir ve Oğuzhan Müezzinoğlu da hengame ya da tartışma yaşanmadığını, yalnızca konuştuklarını tabir etti. Mahkeme, sözü alınmayan bir sanık hakkında yakalama kararı çıkartarak, duruşmayı erteledi.

10 YIL 5 AYA KADAR MAHPUS CEZASI İSTENİYOR

Deniz Akkaya ve beş kuşkulu hakkında, eski menajeri Merih Yılmaz’ı, kendisine olan borcundan ötürü darpbederek, aracına el koyduğu savıyla dava açılmıştı. İddianamede, Akkaya ve öteki şüpheliler hakkında ‘Hukuki Alacağını Tahsil Etmek Gayesiyle Yağma Yapmak’, ‘Cebir Tehdit yahut Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Kılma’ hatalarından 10 yıl 5 aya kadar mahpus cezası isteniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.