Cinsel ereksiyon halinde uyanan erkeklerle ilgili çarpıcı araştırma! Yüksek mevt riski onları teğet geçiyor

Bilim insanları, sıhhat hakkında değişik tespitlerde bulunmaya devam ediyor. Belçika’da erkeklerle ilgili yapılan son araştırma ise büyük bir yankı uyandırdı.

KALP HASTALIKLARINA DAHA AZ YAKALANIYORLAR

Leuven Katolik Üniversitesi’nde yapılan araştırmada sabah cinsel organı sertleşmiş bir formda uyanan erkeklerin kalp krizi ve kalp sıhhati meseleleri yaşama riskinin daha düşük olduğu ortaya çıktı.

YÜKSEK MEVT RİSKİ İLE BAĞLANTILI

Araştırmayı yürüten Dr. Leen Antonio, “İktidarsızlık ve sabah ereksiyonu yaşayamamak yüksek mevt riski ile bağlantılı” dedi. Uzmanlar sabah erekte halde bir cinsel organa sahip olan erkeklerin kalp krizi ya da kalp rahatsızlıklarını yaşama riskinin yüzde 22 daha düşük olduğunu da duyurdu.

“DAMARLARIN GERÇEK ÇALIŞMADIĞINI GÖSTERİYOR”

Araştırmaya orta yaşlı ve yaşlı 1800 erkek katılırken bir anket düzenlendi. Araştırmayı İngiliz medyasına pahalandıran Dr. Geoff Hackett ise, “Sabah ereksiyonunu kaybetmek damarların ve kalbin gerçek çalışmadığını gösteren bir işarettir” dedi. Uzmanlar ayrıyeten gece saatlerinde erekte olmanın da kan deveran sisteminin düzgün çalıştığına bir işaret olduğuna dikkat çekti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.