Bülent Ersoy’a 1.5 milyon TL’lik mezar! Yerin 10 metre altında olacak, şifreli asansörle inilecek

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, geçen yıl vefat eden babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada “Ben standart mezara sığmam ki” kelamlarıyla gündem olmuştu. Ersoy, hafta sonu katıldığı bir açılışta muhabirlerin “Mezar yeriniz aşikâr mi? Evvelden planladınız mı?” sorusu üzerine, “Sayın İçişleri Bakanı’ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” dedi.

BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR

Bu konuşmanın gündem olmasının akabinde Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, Al Sana Haber programına bağlanarak husus hakkında açıklamalarda bulundu. Fevzi Siverek, “Normalde yaşayan bir beşere mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ancak malumunuz Türkiye’de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin süreci sırasında mezar başında bir bahis oldu. Bülent Hanım çok değerli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım ismine sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” tabirlerini kullandı.

“MEZARINI ASANSÖRLÜ YAPACAĞIZ”

Açıklamasının devamında Bülent Ersoy’a özel yapılacak mezar hakkında bilgiler veren Siverek, “Hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin doğal kimin ne vakit öleceği muhakkak olmaz. Şayet benden evvel hakkın rahmetine kavuşursa bu türlü bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem. Benim 27 yıllık hem dostum hem ailem. Bizden evvel vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır” formunda konuştu.

MALİYETİ 1.5 MİLYON TL

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1.5 milyon TL fiyat. Yerin 10 metre altında olacak” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.