Bootie nedir? 2020 bootie botlar için kombin teklifleri

Dönemin topuklu ayakkabı modasında rahatlık hissi veren şıklık hakim duruyor. Bootie botlar da, bunu sağlayabildikleri için trendler ortasında yer alıyor. Rahatına düşkün şahısların son devirde en çok tercih ettikleri bot modeli olan bootie, sonbahar ve kış için çabucak hemen her kombinle ahenk sağlıyor. Pekala bootie nedir, bu usul ayakkabılar nasıl giyilir? İşte bootie botlar için bilinmesi gerekenler!

Son yıllarda en çok tercih edilen topuklu bot ayakkabı Bootiler, 2020 sonbahar-kış döneminde da trendler ortasında yer alıyor. Halk ortasında yarım yahut kısa bot olarak da bilinen bu ayakkabılar, çoğunlukla serin havalarda kullanılsa da yaz aylarında da giyildiği oluyor. Modada söz manası itibariyle patik ve bebek ayakkabısı manasını taşıyor. Fakat bu söz öncesinde bu stil ayakkabılar için;  kısa bot, bilekte biten bot veya ankle tarifleri tercih ediliyordu. Kovboy çizmelerine benzeri topuklara sahip olan bootiler, bayan modası dışında erkek modasında da maskülen dizaynlarla yer alıyor. Bayan modasında ise 2010 yılından bu yana varlığını sürdürüyor. Bu ayakkabıları mağazalarda düz, neon, leopar desen ve renklerdeki modelleriyle bulunabiliyor.

Pekala bootie ayakkabılar nasıl giyilir? Bootie ayakkabıları kombinlerken nasıl adımlar atılmalıdır?

BOOTİLER NASIL GİYİLİR?

Bootie ayakkabılar, sonbahar aylarında Skinny pantolonlar ve boyfriend biçim jeanlele şık bir duruş yakalıyor. Bunun dışında pileli etekler de bootie ayakkabılar için tercih edilebiliyor. Fakat şayet seçeceğiniz etek şık ve tezli bir kesim ise bu modeller altına, kovboy ve biker görünümlü botları seçmemeniz yanlışsız olacaktır. Pantolonlarda ise paça uzunluğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Uzunluğu botlara kıyasla yanlış bir ölçüde olan pantolon giyinirseniz, bootie botlar uzunluğunuzun daha kısa görünmesine sebep olacaktır. Bu sebeple ülkü olan pantolon modeli, başta da belirttiğimiz üzere Skinny modellerdir.

Şayet düz ve hoş bir fiziğe sahipseniz, düz bir elbiseyle de bootie bot ayakkabılar giyinebilirsiniz. Bu mevzuda da elbise tercihiniz Shift olarak bilinen dar ve uzun elbiseler olabilir.

BOOTİE KOMBİN TEKLİFLERİ

Bootie kombinlerinde, Skinny dışında teytlarla da sıklıkla kombinlenmektedir. Skinny bir pantolon ve basic bir t-shirt, bohem stilde elbiseler, bootie ile kombinlendiğinde şık, havalı ve rahat bir görünümün oluşmasını sağlar. Bu kombinleri, over-size bir ceket ve dikkat cazip bir kolye ile kombinleyebilirsiniz. Bu modüllerle şık duran bootiler, birtakım kıyafetlerle de istenilen ahengi oluşturamaz. Bu modüller ortasında maksi uzunluk pantolon ve uzun etekler yer alır.  Zira bu ayakkabılar, bu modüllerin altında kaba görünür.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.