BILLIE EILISH, JAMES BOND ŞARKISINI YAYINLADI

Yeni bir James Bond sineması geliyor! Bu da yeni bir 007 tema müziği olacağını işaret ediyor… 20 Kasım’da vizyona girecek olan ‘No Time To Die’ sinemasında Daniel Craig yine James Bond olarak karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz aylarda sinemanın tema müziğini yazdığı söylenen 18 yaşındaki Billie Eilish, geleceği sürdürerek sinema için orjinal bir müzik yazdı ve söyledi.

 

View this post on Instagram

The #NoTimeToDie title song will be performed by @billieeilish. Billie has written the song with her brother @finneas and is the youngest artist in history to write and record a James Bond theme song.

A post shared by James Bond 007 (@007) on Jan 14, 2020 at 8:03am PST

Ağabeyi Finneas O’Connell ile birlikte çalışan Eilish, James Bond sinema serilerinin tema müziğini yazan en genç müzikçi oldu. Daha evvel Sam Smith, Adele, Paul McCartney, Jack White ve Carly Simon üzere isimler tarafından yaratılan James Bond sinema müziklerine artık ise bir Eilish yorumu ekleniyor. 

View this post on Instagram

FINALLYYYYYYY “no time to die” music görüntü out tomorrow at 9am pt @007 !!!!!!!!!

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on Sep 30, 2020 at 3:00pm PDT

“Bunun bir modülü olmak her açıdan çılgınlık,” diyen Eilish, haberi Ocak ayında doğrulamıştı. “Böylesine efsanevi bir sinema serisinin tema müziğini yazmak benim için büyük bir onur. James Bon varolan en havalı sinema serisi. Hala şoktayım,” diyen Eilish, geçtiğimiz günlerde Instagram öyküsünden geçmişteki Lea Seydoux ve Halle Berry üzere Bond kızlarının fotoğraflarını paylaşarak yeni müziği konusunda ipuçları verdi. 

Müziğin imalini Finneas üstlenirken, Eilish ise şarkıyı söyledi. Alıştığımız Eilish müziklerinden farklı olan yeni tema daha yavaş ve gizemli bir tonda. Klasik 007 elementlerini koruyan Eilish, orkestra ayrıntılarına elektrik gitar dramatikliği de ekledi. Yeni müziğini dün akşam yayınlayan Eilish, müzik ile birlikte bir müzik görüntüsü paylaştı. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.