Bacak çatlakları nasıl geçer? En tesirli çatlaklarını gideren en tesirli kür tanımı

Birçok bayanın kaygılı düşü haline gelen çatlaklar, görünüm itibariyle can sıkıcı bir hal alabilir. Bacağınızda oluşan çatlakları konutta süratlice gidermenin doğal usulleri ve tabiattan gelen mucizevi kaynaklar bulunuyor. İmali ve uygulaması hayli kolay olan, tertipli uygulandığında bacak çatlaklarını pratik bir halde gideren kürler haberimizin ayrıntılarında…

Çok kilo alıp verme, sistemsiz spor, yağlı yiyecekleri fazla tüketme hatta bazen genetik olarak da görülebilen bacak çatlakları, ekseriyetle bayanların hamilelik devirlerinde sık karşılaştıkları bir tıp beden problemlerinden biridir. Tıpta ismi Xerosis Kutis yahut Asteatosis olarak bilinen bacak çatlakları yapılan bir araştırmaya nazaran, cildin çok kuru olmasından ötürü da kaynaklanıyor. Bacak çatlakları her mevsim olabileceği üzere her yaşta her beşerde görülebilir.Peki bu çatlaklar nasıl geçer? Bacak çatlaklarını gidermenin en tesirli yolu nedir? Konutta çatlak giderme metotları nelerdir? Tüm merak ettiğiniz soruların karşılığı haberimizin ayrıntılarında…

ZERDEÇAL İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Zerdeçalın içerisindeki antioksidanlar sayesinde cilt parlatıcı ve birtakım problemleri gidermede kullanılabilen bir metottur. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Tesirli sonuç almak istiyorsanız her gün birebir saatte 2 kere çatlakların üzerine uygulayın.

KAHVE İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Kahve, yüksek biyolojik aktivitesi tıpkı vakitte kafein içerdiği için kan akışını hızlandırarak cildin canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Birebir vakitte cildin deri altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel halde masaj yaptıktan sonra temizleyin. Çabucak sonrasında zeytinyağıyla da ovalayın ve temizleyin.

ARGAN YAĞI İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Argan yağı, kozmetik eserlerinin içerisinde bol ölçüde bulunan bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından epey güçlü olan argan yağı ile bacak çatlaklarının rengini azaltabilirsiniz. Organik argan yağıyla çatlakların üzerine masaj yapın. Günde 2 kez kadar uygulayabilirsiniz.

ÇATLAK OLUŞMASINI ÖNLEYEN KÜR

Atkuyruğu (zemberek otu), yaygın olarak tıbbi maksatlarla kullanılan yabani bir bitkidir. 100 gram atkuyruğu yaprağını, sekiz damla limon suyu ve bir litre %20 oranındaki alkole batırıp bir ay bekletin. Bir ay geçtiğinde, kullanacağınız kadar karışımın içine bu ölçünün yarısı kadar su ekleyip karışımı seyreltin ve sıkıntılı bölgeye günde iki sefer uygulayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.