Aydilge: Yanımdayken bile burnumda tüten canım eşim

Aydilge, 2018 yılında keman sanatkarı Utku Barış Andaç ile nikah masasına oturmuştu. Şarkıcı, modacı Hanse Altın imzalı, 17’nci yüzyıl Barok Devri’ne ilişkin gelinlik giymişti.

Aydilge daha evvel yaptığı açıklamada “Biz yalnızca şimdiki hayatlarımızda değil, geçmiş hayatlarımızda da bir ortada olduğumuza ve birbirimizin ruh eşi olduğumuza inanıyoruz. Bu yüzden de 17’nci yüzyıl Barok periyoduna ilişkin özel bir konsept hazırlattık” demişti.

Aydilge ve müzisyen Utku Barış Andaç, Instagram’dan evlilik yıl dönümlerine özel duygusal bir paylaşımda bulundular.

“1461. SEFER EVLENİYORUZ”

Çift, düğünlerinde çekildikleri fotoğrafları yayınladı. Aydilge ve Andaç, yaptıkları ortak paylaşımlarda ise “Biz bugün 1461. kere evleniyoruz. Tam dört yıl oldu ve her gün tekrar aşka geliyoruz.” tabirlerine yer verdi.

Çift, daha sonra “Dizilerdeki, sabah programlarındaki, magazin dünyasındaki tuhaf aşklar, bir yıl sevip akabinde nefret edenler, ‘Erkekler aldatır.’ diye ahkam kesenler, ‘Kadınlar varlıklı koca ister.’ diye genelleme yapanlar var mı var. Lakin aşk da var. İnanmaktan asla vazgeçmeyin. Yanımdayken bile burnumda tüten canım eşim, beni inandırdığın, sonsuz sevgilim olduğun için binlerce teşekkürler.” notunu düştü.

Aydilge ve eşinin yaptığı paylaşıma müzikçi Çelik ve oyuncu İstek Yanardağ üzere ünlü isimler de yorum yaptı.

“AŞKIMIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLATMAK İSTEMİYORUM”

Ünlü müzikçi, eşiyle evliliklerinin üçüncü yıl dönümlerinde yaptığı paylaşımda da duygusal bir yazı kaleme alan ve tıpkı vakitte takipçilerine evlilikle ilgili tavsiyelerde bulunmuştu.

Aydilge, paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Bizim evlilik yıl dönümümüz… Üç yılı geride bıraktık. Buradan eşime övgüler düzüp, aşkımın büyüklüğünü anlatmak istemiyorum. Zira bunu Instagram’dan özlü kelamlar dökerek değil, gözünün içine bakarak ve kalbimi ortaya koyarak yapmayı tercih ediyorum. Ancak evlilikle ilgili birtakım paylaşmak istediklerim var sizlerle. Bunlar benim fikrim doğal, lakin tahminen size de düzgün gelir…

-‘Evlilik aşkı öldürür!’ derler. Evlilik değil, beşerler öldürür aşkı ve kendilerini suçlamamak için evliliği suçlarlar.

-Evlilik, hayatını eşin üzerinden yaşayıp, kendi varlığını unutmak değildir. Eşinin sustuklarını da duyabilmektir.

-Birbirine içini dökebilmek ve dökülenleri beraberce toplamaktır.

-‘İnceldiği yerden kopsun!’ demek yerine, birbirinin incindiği yerleri bulup güzelleştirmektir.

-Evlilik, kendi içinde halledemediğin komplekslerini, eşini maddi manevi hırpalayarak bastırmaya çalışmak değildir.

-Yüzleşemediğin eksiklerini, eşinin sevgisi ve ilgisiyle uyuşturmak değildir.

-Birbirine bağlı olmak fakat bağımlı olmak değildir.

-Çocuk doğurma merkezi değildir.

-Aile büyüklerinin beklentilerini karşılama merkezi de değildir.

-Kendin olmaktan vazgeçmeden artık yalnızca kendin değil, tıpkı vakitte bir çift olduğunu da hatırlamaktır.

– ‘Müziğin sesini duymayanlar, dans edenleri mecnun sanıyor.’ der Nietzsche. Evlilik işte bizi dans ettiren o mükemmel bestedir.

 

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.