Amber Heard’den reaksiyon çeken röportaj! ‘Johnny Depp üçüncü davayı açabilir’

2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde aşk yaşamaya başlayan Johnny Depp ve kendisinden 23 yaş küçük Amber Heard’ün bağları evvel nikah masasına, akabinde da Hollywood’un en uzun vadeli hukuk savaşına uzandı. 2017’de olaylı formda ayrılan çift, alakanın perde ardına dair iletilerin ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçladı. Altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar, 1 Haziran’da çıktı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Heyet Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü ziyanlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Lakin sonrasında bu sayı, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu cins tazminatlar için sonu olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca heyet üyeleri, Heard’ün evliliğine ait beyanlarına inanmadı ve argümanlarının yalnızca Depp değil ayrıca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

“YALAN SÖYLEDİ”

Olaylı davanın sonra ermesinin akabinde geçtiğimiz günlerde birinci kere Today Show’da Savannah Guthrie’ye konuşan aktrisin röportajının bir kısmı daha yayınladı. Ünlü isim, konuşmasında Depp’i ‘yalancı’ olmakla suçladı ve aktörün evlilikleri sırasında kendisine şiddet uyguladığına dair savlarını yineledi.

Jürinin ezici bir çoğunlukla eski kocasının lehinde karar vermesine ve Heard, şiddet savlarıyla ilgili geri adım atmayı reddetti ve Depp’in kürsüye çıkıp “Amber’a asla vurmadım” dediğinde palavra söylediğini belirtti.

Guthrie, “Johnny Depp sana asla vurmadığını söyledi. Bu bir palavra mı?” diye sorduğunda Heard, “Evet, yalan” dedi ve ekledi:

Öldüğüm güne kadar davada söylediğim her kelamının gerisinde olacağım.

“SADECE JOHNNY’YE KARŞILIK VERDİM”

Guthrie, aktrisin Depp’e fizikî olarak şiddette bulunduğunu kabul ettiğinin duyulduğu ses kayıtlarını sorduğunda ise Heard, kendisinin sırf ‘uygulanan fizikî şiddete reaksiyon verdiğini’, fakat şiddeti başlatanın ‘asla kendisi olmadığını’ söyledi:

Ben yalnızca Johnny’ye karşılık verdim. Duruşmada da anlattığım üzere, daima şiddet içinde yaşadığınızda bu olağan hale geliyor ve sizin de ahenk sağlamanız gerekiyor.

“ÇOK PİŞMANIM”

Amber Heard, Depp’e yaptığı ve söylediği şeylerden çok pişman olsa da, yalnızca ‘hayatının tehlikede olduğunu hisseden, duygusal, ruhsal ve fizikî rahatsızlık içindeki bir insanın davranacağı üzere davrandığını’ söyledi.

Heard, “İlişkim boyunca fecî, üzücü şeyler yaptım ve söyledim. Kendimi tanıyamadığım bir formda davrandım. Çok pişmanım. Mahkemede özgürce ve istekli olarak yaptıklarım hakkında konuştum. Yanlışsız ile yanlış ortasındaki farkı bile anlayamadığım bir noktaya itildiğimi anlattım” dedi.

“BİR SÜRÜ YANILGI YAPTIK”

Aktris, konuşmasının devamında Depp’le evliliğini ve bağlantısını hem ‘çirkin’ hem de ‘güzel’ olarak nitelendirdi ve şu tabirleri kullandı:

Çirkindi. Fakat çok hoş olabilirdi. Çok, çok zehirliydi. Bir sürü yanılgı yaptık. Ancak ben her vakit doğruyu söyledim.

SOSYAL MEDYADA REAKSİYON ALDI

‘Aquaman’ yıldızı, bu açıklamalarının toplumsal medya kullanıcılarının şiddetli reaksiyonuyla karşı karşıya kaldı.

Heard’ü dinleyen beşerler, Twitter’da “Onun mide bulandırıcı palavralarını gereğince duydum”, “Öyle bir yalancı ki izlemesi acı verici”, “Amber’ın profesyonel yardıma muhtaçlığı var” ve “Savannah, kimse bu bayana inanmıyor. Bu röportajlardan vazgeç” üzere yorumlar yazdı.

‘FİLMDEN ÇIKARILDI’ İDDİASI

Bu röportajların ve yansıların akabinde Just Jared’da yer alan habere nazaran; Amber Heard, Jason Momoa ile birlikte başrollerini paylaştığı ve çekıimlerini tamamladığı ‘Aquaman’in devam sinemasından çıkarıldı. Tezlere nazaran Warner Bros., Aralık ayında vizyona girecek olan sinemada Heard’ün sahnelerinin öbür bir aktrisle tekrar çekilmesi gerektiği sonucuna vardı:

Warner Bros., Amber Heard’ü öteki bir oyuncuyla değiştirmeye karar verdi. Jason Momoa ve Nicole Kidman ile yine çekim yapacaklar.

Kısa müddette gündem olan bu argümanların akabinde Amber Heard’ün sözcüsü DailyMail.com’a konuşarak, söylentileri, “Yanlış, duyarsız ve biraz delice” kelamlarıyla aktrisin sinemadan çıkarıldığını yalanladı.

“HEARD’Ü DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNDÜK”

Henüz duruşmalar devam ederken DC Comics sinemalarının lideri olan Hamada; Warner Bros.’un, başrol oyuncusu Jason Momoa ile ortalarındaki kimya eksikliği nedeniyle Heard’ün yerine diğer birini getirmeyi düşündüklerini açıklamıştı. Hamada, ayrıyeten stüdyonun Momoa ve Patrick Wilson’ın karekterleri ortasında bir dostluk güldürüsü olarak gördüğü ‘Aquaman’ sinemasının yıldızının Heard olmadığını da belirtmişti.

Aktris; Depp’in, avukatı Adam Waldman aracılığıyla Heard’ün taciz argümanlarını uydurduğunu söylemesinin, sinema için aldığı fiyatı etkilediğini argüman etmişti; lakin Hamada bunu yalanlayarak Heard’ün, ‘Aquaman 2’ için aldığı 2 milyon dolarlık fiyatın Johnny Depp ve grubunun açıklamalarından etkilenmediğini de lisana getirmişti.

Ayrıca Amber Heard’ün, ‘Aquaman’in devam sinemasından çıkarılması için çevrimiçi bir imza kampanyası da başlatılmış ve birkaç hafta içinde 4,6 milyon imza toplanmıştı.

“HEARD’Ü SAVUNDULAR”

Duruşmada Amber Heard’ün şahitlerinden biri olan cümbüş dalı danışmanı Kathryn Arnold ise, ‘Aquaman’in başrol oyuncusu Jason Momoa’nın, aktrisin serinin ikinci kısmındaki rolünü müdafaasına yardımcı olduğunu açıklamıştı.

Arnold, Momoa ve sinemanın direktörü James Wan’ın, Heard’ün projede devam etmesi için kararlı olduğunu ve ikilinin aktrisi savunduğunu lisana getirmişti.

ROLÜ YARDIM OLMADAN ALDIĞINI SAV ETTİ

Johnny Depp, duruşmaların son günlerinde Amber Heard’ün 2018 üretimi ‘Aquaman’ sinemasındaki rolünü almasına yardımcı olmak için üç üst seviye Warner Bros. yöneticisiyle konuştuğunu anlatmıştı:

Konuşmalarımızın sonunda Amber’ın sinemadaki rolü aldığını söyleyebilirim… Bu yüzden Warner Bros.’un Amber ile ilgili telaşlarını bir dereceye kadar dizginlediğimi düşündüm.

Heard ise, daha evvel ‘Mera’ rolünü, Depp’in yardımı olmadan kendisinin aldığını söz etmişti.

“ÜÇÜNCÜ BİR DAVAYI TEŞVİK EDEBİLİR”

Öte yandan Romano Law’da çalışan cümbüş hukuku avukatı Nicole Haff, DailyMail.com’a özel olarak Heard’ün Today’e yaptığı yeni açıklamaların nasıl geri tepebileceğini ve onun ‘Karayip Korsanları’ yıldızı tarafından bir defa daha dava edilmesine yol açabileceğini açıkladı.

Avukat, Depp’in Today röportajı üzerine Heard’e tekrar dava açıp açmayacağı sorulduğunda, “Evet. Bu röportaj, yasaya nazaran üçüncü bir davayı teşvik edebilecek ‘yeni bir yayın’ olarak sayılabilir” dedi.

Ancak Haff; Depp’in, Heard aleyhine üçüncü bir dava açmasının makul bir hareket olup olmayacağından emin olmadığını da ekleyerek, “Amber Heard’ün avukatları, aktrisin istenen tazminatı ödeyemeyeceğini esasen belirttiler” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.